Sponsorlu Bağlantılar

Bulanık Görme Tedavisi

Bulanık Görme Tedavisi

Bulanık görüşe sahip olan kişilerin bu durumu birçok farklı nedenden kaynaklanıyor olabilir. Doktor muayenesinden sonra gözde meydana gelen bu sorun için bir tedavi yöntemi uygulanır. Birçok durumda tedaviye ihtiyaç duyulur. Bulanık görme; miyop, hipermetrop, reçetesiz lens ve gözlük kullanımı, katarakt, kornea çizilmesi, göz enfeksiyonu, kornea ülseri gibi durumlarda yapılabilir.

Bunların yanı sıra göz tansiyonu, göz kuruluğu, gözün kılcal damarlarında çatlama gibi sorunları bulunan kişilerde de bulanıklığın giderilmesi için işlem yapılır.

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Bulanık görme sorununa sahip olan kişiler için farklı tedaviler uygulanması söz konusudur. Bu noktada önemli olan şey bulanıklığa neyin sebep olduğudur. Sorunun giderilmesi için gözlük ve kontak lens kullanımının yanı sıra göz çizdirme de yapılabiliyor.

Katarakt durumunda ameliyat gerçekleştirilir ve bulanık görme sorunu akıllı lensler, yapay mercekler ile giderilir. Aynı zamanda lazer tedavisi de sık uygulanan bir yöntemdir. Belirtmek gerekir ki kuruluk gibi daha basit sorunlarda bulanıklık olursa, göz damlası ve benzeri ilaçlar ile giderilebilir.

Bulanık Görme Belirtileri Nelerdir?

İnsanların görüş keskinliğinin azalması ve detayların seçilememesi bulanık görme olarak adlandırılabilir. Günümüzde birçok farklı sebeple ortaya çıkan bu sorun çok sayıda insanda mevcuttur. Çeşitli hastalık ve sağlık sorunlarına bağlı olarak ortaya çıkan bu durumun birtakım belirtileri vardır.

Gözde ağrı ve kızarıklık olması en sık yaşanan belirtiler arasındadır. Aynı zamanda gözde nokta ve uçuşan cisimler olması, merkezi görüş kaybı, yakını görmede zorluk yaşama, gece sisli ve dumanlı görüş, uzaktaki yazıların bulanıklaşması, göz kuruluğu, ışık hassasiyeti belirtileri de yaşanabilir.

Katarakt Ameliyatı Nedir?

İnsan gözünde görmeyi sağlayan doğal bir mercek bulunur. Hem yaşlanmaya hem de çeşitli göz hastalıklarına bağlı olarak bu mercekte matlaşma durumu yaşanabilir. Buna ise katarak denir. Katarakt ameliyatı ise, eski merceğin çıkarılması ve aynı işlevi yerine getirecek bir yapay mercek yerleştirilmesi işlemine denir. Katarakt ameliyatı fiyatları farklı düzeylerde olabilir. Doktor, sağlık kurumu, mercek gibi unsurlara bağlı olarak farklı fiyatlar söz konusudur.

Katarakt Ameliyatı Nasıl Tedavi Edilir?

Ameliyat alanında uzman olan göz doktorları tarafından yapılır. İki göz aynı anda değil farklı günlerde ameliyat edilir. Genel olarak 1 hafta aralık ile işlem yapılır. Aynı zamanda bir göz için işlem süresi 10 dakika kadardır. Katarakt ameliyatı fiyatları genel olarak sabit değildir ve değişir.

Ameliyat için ilk olarak göz merceğini büyütmek ve uyuşturmak için damla kullanılır. Daha sonra doktor tarafından eski mercek çıkarılarak yenisi koyulur. Bu işlem için farklı katarakt ameliyatı fiyatları söz konusu olduğunu belirtmekte fayda var.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Göz içindeki doğal mercekte sorun olması durumunda onun yerine yerleştirilen merceğe akıllı lens adı verilir. Akıllı lens fiyatları çeşitli unsurlar doğrultusunda değişir. Bu lens birçok insan için uygundur.

Katarakt ameliyatı olan kişilerde çoğunlukla akıllı lens kullanılır. Aynı zamanda gözünde ileri derece miyop, hipermetrop, astigmat ve benzeri sorunlar olanlar için de uygundur. Akıllı lens fiyatları ise lensin markası başta olmak üzere birçok şeye bağlı olarak değişir.

Akıllı Lens Fiyatları

Hastanın gözünde kullanılacak olan akıllı lensler farklı markalarda olabilir. Bu doğrultuda da markaya göre fiyatlar değişir. Aynı zamanda hizmet alınan sağlık kurumu ve doktorun da fiyatlar üzerinde etkisi vardır. Akıllı lens fiyatları bu ve benzeri unsurlar doğrultusunda belirlenir ve kaliteli lensleri tercih etmek daha iyi olur.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu