Sponsorlu Bağlantılar

Sertleşme Sorunu Belirtileri

Sertleşme Sorunu Belirtileri

Genellikle sertleşmeye kesin çözüm arayan birçok erkek, çoğu zaman bunu dile getiremez ancak bu durumun tedavi edilmemesi sorunların daha da büyümesine neden olur. 40 yaş ile 70 yaş arasındaki erkeklerin %50’sinden fazlasında sertleşme problemi saptanmıştır. Bu sorunun giderilebilmesi için problemin doğru tespit edilmesi ve bu doğrultuda tedavinin uygulanması önemlidir.

Cinsel birlikteliğin meydana gelmesi için yeterli sertlik durumuna gelmeyen penis mutsuz ailelerin oluşmasına neden olabilir. Bundan dolayı bu sorunu küçüksemeden bir an önce gerekli müdahaleler yapılarak tedavi edilmelidir.

Genç yaşlarda oluşması durumunda çocuk sahibi olmanın önüne geçecektir. Ayrıca, sertleşmeye kesin çözüm bulmak isteyen kişiler öncelikle üroloji uzmanı veya bunun alt dalı olan androloglar tarafından muayene edilmesi ve teşhis koyması önemlidir.

Sertleşmeme Sorunu Nedir?

Ehil olmayan kişiler tarafından sunulacak tedavi ve çözüm yolları telafisi mümkün olmayan sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Kesin teşhis koyabilmek adına uzman doktorlar tarafından açlık kan şekeri, kolesterol, testosteron hormonlarının seviye ölçümleri mutlaka yapılır.

Daha sonraki evrede ise doppler ultrasonografi çekilerek peniste bulunan kan damarları ve kan akışı gözlemlenir. Ayrıca sigara ve alkol gibi cinsel yaşam üzerinde olumsuz etki yapacak durumların terk edilmesi önemlidir.

Sertleşme Kesin Çözüm Tedavisi

Genel itibariyle; sertleşmeye kesin çözüm gerçekleştirebilmek adına, problemin psikolojik veya fizyolojik kaynaklı olduğu tespit edilmelidir. Kişinin geçirmiş olduğu hastalıklar ve kullandığı ilaçlar mutlaka tedaviyi başlatan doktor ile paylaşılmalıdır.

Uzman doktorlar tarafından yapılan fiziki muayene ile beraber kan şekeri, trigliserit, kolesterol, HDL gibi testler yapıldıktan sonra gerek görülmesi durumunda doppler ultrasonografi, kavernozometri ve benzeri testler yapılabilir. Sertleşme sorununa neden olan yaşam tarzı terk edilerek, spor ve dengeli beslenme alışkanlığı ile bu durum hafifletilebilir.

Penis Protezi Nedir?

Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin bedelli ön tedavilere cevap vermemesi durumunda halk arasında mutluluk çubuğu olarak da bilinen penil implant penis içerisine yerleştirilerek sertleşme sorununa kesin çözüm bulmak mümkündür.

Öncelikle penis protezi taktırmak isteyen kişilerin bazı detaylara dikkat etmesi önemlidir. Enine ve boyuna genişleyen, dayanıklı ve kaliteli, hizmet kalitesi ve tedavi sürece ayrıntılı olarak düşünülmelidir. Bu sayede cinsel hayat tekrar canlı ve aktif hale gelebilir.

Penis Protezi Nasıl Takılır?

Penis protezi taktırmadan önce mutlaka fiziksel ve ürolojik muayene sonucunda gerekli tetkiklerin yapılmış olması önemlidir. Beklenti ve ihtiyaçlarını ameliyat öncesi mutlaka doktora iletilmesi gerekir. Penis protezleri 45 dakika ile 1 saat sürebilir. Cerrahi olarak yapılan bu işlem kişinin penis ölçülerine uygun olarak tasarlanarak gerçekleştirilir.

Uygulama sırasında idrarın tahliye edilmesi açısından mesane bölgesine kateter takılır, penis ucundan veya karın bölgesinde kesi açılarak implant penis içerisine yerleştirilir. İki ve üç parçadan oluşabilen penis protezi paris boşluklarına yerleştirilir. İstenilen durumlarda şişirilerek söndürülebilir, bu sayede sağlıklı cinsel birliktelik sağlanmış olur.

Ayrıca; sabit, sağa, sola, yukarı ve aşağıya hareket edebilen sert protezler yerleştirilerek işlemin gerçekleştirme durumu da olabilir.

Penis Kırılması Belirtileri

Farklı şekilde penis kırılması belirti olarak ortaya çıkabilir. Bunlar genellikle; ani bir çıtırtı ve patlama sesi, ağrı, sertlik durumunun ortadan kalkması, morartı üretradan kan gelmesi, idrar yapmada zorlanma, peniste bükülme şeklinde ortaya çıkacaktır.

Aynı zamanda; penis kırılması belirti ağır olabileceği gibi, hafif olarak da kendini gösterebilir. Böyle durumlarda bir an önce doktora giderek gerekli tedavilerin yapılması gerekir. Penis kırılmasına neden olabilecek durumlar arasında penise darbe gelmesi, ereksiyon halindeki peniste cinsel birleşme sırasında ani bükülme veya travmatik darbe oluşması neden olabilir.

Bunların yanında; penis kırılması belirti ortaya çıktığında; uzman doktorun muayene, üretrografi, penis mr ve penis ultrasonografisi işlemler yapılarak teşhis konulur.

ESTW Tedavi Yöntemleri

Eswt tedavisi, kan akışının istenen düzeyde olmaması durumunda şok dalgaları ile kan akışının yoğunlaştırılması ve bu bölgenin tekrar aktif hale getirilmesinin amaçlanır. Sertleşme sorunu yaşayan kişilerde şok dalga tedavisi ile tekrar istenen sertleşme ve ereksiyon durumu elde etmek mümkündür.

Bunun yanında; eswt tedavisi fiyatları tedavinin hangi durumda gerçekleştirileceği ve seans sayısı ile doğrudan ilgilidir.

Eswt Tedavisi Fiyatları

Uygulama merkezi ve doktor tercihine göre eswt tedavisi fiyatları farklılık gösterebilir. Ayrıca bulunduğu semte göre veya tedavinin uygulanacak bölge özelliklerine göre eswt tedavisi fiyatları değişkenlik gösterebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu