Sponsorlu Bağlantılar

Nazoplasti Nedir?

Nazoplasti Nedir?

Burnun kemik yapısını, kısaca şekil yapısını değiştirmek için yapılan operasyondur. ‘burun estetiği ’ olarak bilinir. Şahsın doğuştan veya sonradan oluşmuş olan hasarları beğenmemesiyle yapılır. Bununla birlikte nefes almada sorun yaşayan kişilerin sorunlarına çare olmak amacına da hizmet eder. Estetik cerrah tarafından yapılmalıdır. Yapılan bir estetiğin sonucunu tam görmek için ortalama 6 – 12 ay zaman gerekir.

 

Nazoplasti Nasıl Yapılır?

Doktor hastasını işlemden önce muayene eder. Fikir alışverişiyle hastanın nasıl bir burun istediği konuşulur. Doktor nasıl bir şey olacağı hakkında hastayı aydınlatır. Yapılacak olan rinoplasti işlemi için burun yapısı incelenir. Çoğunluk olarak genel anestezi ile yapılır. Çok fazla değişim yapılmayacaksa doktor lokal anestezi de yapabilir. Açık ve Kapalı olmak üzere olan teknik en çok tercih edilenlerdir. Açık rinoplasti daha uzun zaman gerektirir. Doktorun görüş alanı daha fazladır.

Burun şeklini beğenmeyen veya solunum almakta sıkıntı yaşayan kişiler kulak burun boğaz kliniğine başvurur. Yapılan muayene sonucu hastanın işlemi başlar. Genellikle kbb hastaneleri tercih edilir. İşlem sonrası 4 – 5 saat ayağa kalkmak önerilmez. Belirli bir süre sıvı gıdalar tüketilir.

 

Estetik Kliniği

Rinoplasti alanında hizmet veren Clinicbdc tedaviyle yetinmeyip detaylı bir araştırma ile hastaları memnun eder. Tıp alanında başarıyla ilerler. Detaylı bilgi için klinik aranabilir

 

Hastalara hizmeti üst düzeyde sunan Op. Dr. ‘ bülent deniz çuhalı uzun yıllardır kbb sektöründedir. Profesyonel olan doktorun klinikleri mevcuttur. Kliniklere online web randevusu yapılır. Kulak Burun Boğaz alakalı bölümler için online web sitesinden randevu alınır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu