Sponsorlu Bağlantılar

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial Dolgu Nedir?

Burun kenarından başlayarak ağız kısmına doğru ilerleyen ince çizgiye nazolabial denir. Yaşlanma ile birlikte bu ince çizgiler derinleşerek kötü bir görüntüye neden olur. Erken dönemlerden itibaren belirginleşmeye başlayan nazolabial çizgiler kullanılan dolgu maddesi ile düzeltilir.

Hyaloronik asit hazırlanarak ince çizgilere enjekte edilir. Böylece ince çizgiler ve kırışıklıklar düzeltilerek yüze anlamlı bir ifade kazandırılır. Ayrıca nazolabial dolgu sayesinde genç ve güzel bir görünüm elde edilir.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Pratik bir işlem olan nazolabial dolgu sırasında hastaya aneztetik krem sürülür ve hazırlanan içerik belirlenen yerlere enjekte edilir. Aşırıya kaçmayacak ve hastanın gülüşünü olumsuz etkilemeyecek bir şekilde dolgu maddesi kullanılır. Nazolabial dolgu burun ve ağız kısmında esneklik özelliği yitiren alana uygulanır. Dolayısıyla nazolabial dolgu erken dönemlerden itibaren tercih edilen estetik işlemdir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Cilde canlılık ve gençlik kazandıran dolgu maddeleri yüzün farklı alanlarında tercih edilir. Burun ve ağız bölgesinde oluşan ince çizgiler ve kırışıklıklar nazolabial dolgu ile düzeltilir. Kısa sürede etkili sonuçlar elde edilen nazolabial dolgu ile birçok bayan yaşlanmaya meydan okuyor. Nazolabial dolgu fiyatları klinikler tarafından belirlenir.

Dudak Dolgusu Neden Tercih Edilir?

Dudak dolgusu fiyatları dudağın ve dolgu malzemesinin yapısına bağlı olarak belirlenir. Doğuştan ince dudak yapısına sahip bayanlar tarafından tercih edilen dudak dolgusu ile dudaklar dolgun ve hacimli bir yapıya kavuşur. Dudak çevresinde bulunan dokular zamanla esnekliğini yitirir. Böylece dudak formu her geçen gün biraz daha ince bir yapıya bürünür.

Estetik açıdan şekilli ve alımlı dudaklara sahip olmak amacıyla dudağa enjekte edilen dolgu maddesi kullanılır. Dudağın ihtiyacı doğrultusunda enjekte edilen dermal dolgular 6 ay ile 1 yıl arasında etkili olur. Dudak dolgusu fiyatları kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine göre değişir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Bayanlar tarafından tercih edilen dudak dolgusu, dudağa şekil kazandırmak amacıyla dudağın iç ve dış kıvrımlarına hazırlanan özel karışımın enjekte edilmesi operasyonudur. Dolgu maddesi olarak kullanılan hyaloronik asit vücudun ihtiyaç duyduğu bir enzimdir.

Bu nedenle estetik amaçlı kullanıldığı gibi cildin yenilenmesinde de etkili rol oynar. Dudak dolgusu yaptırmak isteyen bireylerin dudak dolgusu fiyatları hakkında fikir sahibi olmasında fayda bulunur.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüz hatları ile orantılı dudak yapısı elde etmek amacıyla işlem öncesi hastanın yüz hatları detaylı bir şekilde analiz edilir. Kişinin ihtiyacı doğrultusunda hazırlanan dermal dolgu dudağa enjekte edilir. Kullanılan anestezik krem sayesinde hastalar herhangi bir ağrı hissetmezler.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun dolgusu fiyatları burnun ihtiyacı ve uygulanan kontör işlemleri doğrultusunda belirlenir. Cerrahi müdahale gerektirmeyen burun dolgusu günümüzde bayanlar tarafından yaygın bir şekilde tercih edilir. Özellikle burun ucu düşüklüğünde ve burun kemiğinin kapatılmasında etkili bir rol oynar.

Burun dolgusunun bir diğer önemli avantajı ise burun dolgusu fiyatları ameliyat gibi operasyonlara göre daha uygundur Kullanılan dermal dolgular burnun keskin kıvrımları sahip olmasında etkilidir.

Burun dolgusu estetik amaçlı tercih edildiği için kolay ve pratik bir uygulamadır. Buruna kırma ya da kesme gibi ağır operasyonlar uygulanmaz.

Burnun şekil sorunlarını gidermek amacıyla kullanılan hyaloronik asit içerikli dermal dolgu vücudu onarırken burnun yüz hatları ile uyumlu olmasını sağlar. Burun dolgusunda anestezi kullanılmadığı için hasta günlük yaşantısına dönebilir.

Burun dolgusu yaptırmak isteyen birçok hasta burun dolgusu fiyatları hakkında bir fikir araştırması yaparlar. Bu doğrultuda medikal estetik uzmanlarından destek almak gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu