Sponsorlu Bağlantılar

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial Dolgu Nedir?

Burun ile dudak arasında gülme çizgisi yer alıyor. Yani gülme çizgisi yaş ilerledikçe daha fazla belirginleşmeye başlar. Zamanla cildin yaşlanmasına ve cildin incelmesine neden olur. Burun bitişiğinde başlar ve ağız çevresine kadar uzanmış olur. Yüzdeki kırışıklık ortaya çıkar ve kişinin yaşlı görünmesine neden olur. Nazolabial dolgu ile birlikte bu gülme çizgisi sorunu ortadan kaldırılmış olur.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Her dolgu uygulamasında olduğu gibi burada da işlem öncesinde anestetik krem uygulanır. Krem sayesinde hasta ağrı hissetmeden işlem yapılır. Gülme çizgisine uygulanan kremden sonra dolgu uygulaması yapılmaya başlar. Gülme çizgisini ortadan kaldırıp daha genç bir cilt elde edilir. Çizme çizgisine dolgu enjekte edilir. İnce iğne sayesinde işlem kısa sürede tamamlanır. Yapılan nazolabial dolgu ile birlikte genç ve estetik görünüm sağlanmış olur.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Yapılan uygulamalar, dolgular ve diğer işlemler hakkında kesin olarak bilgi vermek mümkün değildir. Nazolabial dolgu kişiye özel olacak şekilde gerçekleştirilir. Yani kullanılan dolgu miktarlarında görülen değişkenliğin sebebi bundandır. Bu değişkenlik fiyata da yansımış olur. Fiyatlandırmanın kliniklere göre değişkenlik göstermesindeki amaç bundandır. Bu yüzden mutlaka nazolabial dolgu işlem öncesinde ön muayenenizi gerçekleştirip, sonrasında fiyat bilgisi almanız önerilir.

Dolgu Uygulamaları ve Yöntemleri

Dolgu uygulama ve yöntemlerinde genelde en fazla dudak dolgusu fiyatları merak edilen konulardan bir tanesidir. Çünkü yapılan dolgular daha çok dudaklar için yapılıyor. İlk tanışma sırasında dudakların akılda kalıcı olması ve daha çok dikkat çektiği bir durum vardır. Dolgu ve yöntemlerin yapılması ve fiyata yansıması bir gerçektir. Dudak, burun belki de en fazla dikkat çeken organlardan bir tanesi olabilir. Yapılan dolgular hem uzun sürüyor hem de etkisini uzun süre gösterebiliyor.

Dolgu sadece burun ve dudaklara yapılmaz. Yüzde meydana gelen kusurları giderebilmek bazen ise göğüslerde de tercih edilebiliyor. Bu yüzden dudak dolgusu fiyatları hakkında klinikten bilgi alabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nedir?

Ergenlik çağını geçmiş olan bireylerin dudaklarındaki yapı değişkenlik gösterebilir. Çünkü ergenliğe kadar bazen de 18 yaşına kadar vücut gelişim gösterir. Gelişim gösteren durumlardan sonra veya beklenmedik durumlar ile karşı karşıya kalınca dudaklarda şekil bozukluğu görülebilir. Dudaklardaki şekil bozukluğu dolgu uygulaması bazen de cerrahi operasyonlarla düzeltilebilir.

Günümüz şartlarında da dolgu çok fazla tercih edilebiliyor. Bunun sadece kadınlarla sınırlı olmadığını, erkeklerinde tercih ettiğini söyleyebiliriz. Sizlerde dudaklarınıza şekil ve hacim vermek için dudak dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Aslında dudak dolgusu çok kısa süre içinde yapılabilen uygulamadır. İşlem sırasında hasta kesinlikle ağrı çekmez ve istediği dudak çeşidine sahip olur. İlk olarak hastaların dudak çevresine anestetik krem sürülmüş olur. Anestetik kremin sayesinde işlem sırasında ağrı hissedilmemiş olur ve böylelikle kısa sürede gerçekleştirilir. Krem kendi etkisini yarım saat içerisinde gösterir.

Etkili göstermesi durumunda işleme başlanır. Dudak dolgu miktarı, kişinin dudak yapısına uygun olacak şekilde ayarlandıktan sonra ince iğneden yardım alınır. İnce iğne sayesinde dudak içine enjekte edilir ve eşit şekilde yayılmış olur. El ile dolgu dağıtılır ve dudağa şekil verilmiş olur. Böylelikle hasta sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burunda meydana gelen solunum rahatsızlığının önüne geçmek için genelde cerrahi operasyon gerçekleştirilir. Ayrıca burada buruna şekil vermek için de burun dolgusuna başvurulabilir. Cerrahi operasyon ile dolgu uygulamasında fiyat değişkenliği görülebilir. Mutlaka işlem öncesinde burun dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi almayı sağlayın.

Burun ucu hafif kaldırılır ve eskiye göre daha estetik görünmesini sağlar. Burunda ortaya çıkan şekil bozukluğunu gidermek için dolgu uygulaması çok ideal bir tercih olmuş olur. Dolgu miktarı fiyata yansımış olur. Bu yüzden burun dolgusu fiyatları değişkenlik göstermiş olur.

Burun yapısının değişkenlik göstermesi, küçük veya büyük olmasından kaynaklı olarak; dolgu miktarı değişkenlik göstermiş olur. Burun dolgusu doğal görünüm sağlar ve bu yüzden kişiye rahatsızlık vermemiş olur. Sizlerde ön muayeneyi gerçekleştirerek burun dolgusu fiyatları için detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu