Sponsorlu Bağlantılar

Mutlu İlişkiler İçin Sağlıklı Penis

Mutlu İlişkiler İçin Sağlıklı Penis

Cinsel ilişkinin istenilen düzeyde olabilmesi için penis sertleşmesinin mutlaka istenilen düzeyde ve istenen sürede olması gerekir. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler ve partnerleri istenilen hazzı ve doyumu elde edemezler. Bundan dolayı penise yeterli seviyede kanın gitmesi ve sertleşme işlevinin gerçekleşmesi gerekir. Sertleşmeye kesin çözüm için bir doktora başvurabilirsiniz.

Sertleşmeme Sorunu Nedir?

Cinsel birleşmenin oluşabilmesi için penis sertleşmesinin oluşması ve bunun devam ettirmesi gerekir. Yapılan araştırmalarda 40 ile 70 yaş arasındaki erkeklerin %52’sinde sertleşme sorunu ortaya çıkmaktadır. Peniste yeterli sertleşmenin oluşmama nedenleri arasında hormonal bozukluklar, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, obezite, böbrek hastalıkları ve yetmezliği, yüksek kolesterol, tiroid hastalıklar sigara kullanımı, Nörolojik hastalıklar yatabilir.

Cinsel etkinliğin bitmeden peniste sertleşmenin sona ermesi veya hiç oluşmaması sertleşme sorunu olarak tanımlanabilir. Her yaş grubunda görülebilen sertleşme sorunu genellikle 40 yaş üstü erkeklerde daha yoğun şekilde rastlanır. Sertleşmeye kesin çözüm bazı tedavilerle iyileşme olabilir.

Sertleşme Kesin Çözüm Tedavisi

Sertleşme problemi yaşayan kişiler öncelikle uzman ürologlar tarafından muayene edildikten sonra kesin sebepler ortaya konulur. Bu sebeplere bağlı olarak doktorlar gerekli tedavileri gerçekleştirerek sertleşmeye kesin çözüm getirebilirler. Sertleşme problemi yaşayan kişiler Viagra gibi peniste kan akışına olanak sunan ilaçlar kullanabileceği gibi kalıcı çözüm olarak ise penise Şok dalga tedavisi uygulayarak bu sorunu ortadan kaldırmak mümkündür.

Ameliyatsız ereksiyon sorununu ortadan kaldıran modern ve son teknoloji yöntem olan Şok dalga tedavisi ile kişiler tekrar istedikleri cinsel yaşama sahip olabilirler.

Penis Protezi Nedir?

Sertleşme sorunun da kullanılacak en son yöntem ameliyat ile penis protezi yerleştirmektir. Halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinen penis protezi, penisin doğal boşluklarına ameliyat ile yerleştirilen ve istenildiği zaman şişirilerek ereksiyon sağlanmasına olanak verir. Penis protezleri şişirilebilen ve yarı sert seçeneklere sahiptir.

Penis Protezi Nasıl Takılır?

Çok zor olmayan penis protezi ameliyatı yaklaşık olarak 45 dakika ile 1 saat sürmekte, haftanın ölçülerine göre tasarlanan protezler penis başının hemen altından veya karın bölgesinden açılan kesiden penis içine yerleştirilir. Hastaların testis torbasında bir pompa ve vana yerleştirilerek şişirilmesi ve söndürülmesi gerçekleştirilir. Ameliyat sonrasında açılan kesiler tekrar dikilerek ameliyat tamamlanır.

Penis Kırılması Belirtileri

Penis kırılması penis içerisinde yer alan corpora cavernosa ve penil kılıfta meydana gelen yırtılma ve kopmalara denilmektedir. Penis kırılması belirti olarak cinsel ilişki sırasında kırılma anında peniste ses oluşabilir, ereksiyon halinin aniden sona ermesi peniste oluşan ağrı rap peniste kan birikmesi morarma ve şişlik ile beraber idrar sırasında zorluk yaşanması gösterilebilir.

Penis kırılması belirti ortaya çıktığında mutlaka üroloji veya androloji uzmanına muayene olmaları ve gerekli tedavilerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Yırtılan ve hasar gören dokular cerrahi müdahale ile tekrar onarılarak kişilerde sertleşme sorununun oluşmasına engel olmak mümkündür. Penis kırılması belirti durumlarında erkeklerin tedaviyi aksatması veya geciktirmesi kalıcı sertleşme sorunu oluşumuna neden olur.

ESWT Tedavi Yöntemleri

Eswt tedavisi özel bir aplikatör kullanılarak basınç dalgalarının hedeflenen bölgeye aktarılma istenen fonksiyonun gerçekleşmesini sağlamaktır. Kas, tendon veya kemik bölgesine uygulama Bülent bu yöntem üroloji doktorları tarafından sertleşme bozukluğu oluşan kişilerde de başarılı olarak uygulanır.

Tenis özel bir jel ile kaplandıktan sonra ve penisin farklı bölgeleri hedeflenerek şok dalgası uygulanır.  Eswt Tedavisi Fiyatları uygulanan seans sayısı ve uzman hekim ile beraber uygulama merkezine göre değişkenlik gösterir.

Eswt Tedavisi Fiyatları

Sertleşme problemi yaşayan kişilerde ağrısız ve acısız bir şekilde kısa sürelerde etkili sonuçlar elde edebilecekleri eswt yöntemi uygun fiyat seçenekleri ile herkesin yaptırabileceği düzeylerde bulunur. Eswt Tedavisi Fiyatları sonuçları göz önünde bulundurulduğunda herkesin rahatlıkla yaptırabileceği ameliyatsız bir uygulamadır. Uygulanacak seans sayısı genellikle baz alınarak eswt Tedavisi Fiyatları hekim tarafından belirlenir.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu