Gündem

Miniklere eğlenceli ara tatil

Bornova Belediyesi, öğrencilerin yarıyıl tatillerini değerlendirmeleri ve keyifli zaman geçirmeleri için dolu dolu bir program hazırladı. Çocuklar, 25 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında ilçenin farklı noktalarında bulunan kitaplıklar ve kültür merkezlerinde gerçekleştirilecek etkinliklerle eğlenceye doyacak.

 

Karne heyecanı yaşayan öğrencilerin keyifli ve eğlenceli bir tatil geçirmesini sağlamak isteyen Bornova Belediyesi,  8-12 yaş arası çocukları tiyatrodan konser ve yazar buluşmalarına kadar eğlence dolu etkinliklerle buluşturacak. 

Çocuk kitapları yazarları Ayfer Demirtaş ve Ahmet Günbaş miniklerle bir araya gelirken, Birleşmiş Milletler Göç Kuruluşu tarafından hazırlanan “Meraklı Korkuluk” adlı müzikli çocuk oyunu sahnelenecek. Barış Manço şarkıları konseri ile kursiyer konserlerinin de yer alacağı etkinliklerde 7 yaş ve üzeri çocuklar için Ege Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Öğrencilerinin katılacağı ‘’Oyunlarla İngilizce Öğreniyoruz ‘’ çalışması da yapılacak. 

 

Pandemi koşullarına uygun

 

Pandemi koşullarına uygun olarak düzenlenen etkinliklerde, katılım kontenjanla sınırlandırıldı. Etkinliklere katılmak isteyenler yazar buluşmalarında 0505 176 35 86 numaralı telefondan, diğer etkinlikler için ise Bornova Belediyesi’nin 999 29 29 numaralı hattından dahili 3300-3904 ve 5701’i arayarak kayıt yaptırmaları gerekiyor. 

 

Yıl boyunca çocukların eğitimlerini ve kişisel gelişimlerini destekleyici programlarla yanlarında olduklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Belgem ve Dijital Sınıf ile Bornovalı çocuklarımızın eğitimine destek olurken, spor, bilim ve sanat alanlarında hazırladığımız kurslarla da gelişimlerini destekliyoruz. Yarıyıl tatilinde de onlara eğlenceli etkinlikler sunarken, kitap okumaya da teşvik etmek istedik. Geleceğimiz olan çocuklara iyi tatiller diliyorum” dedi.

 

Etkinlik programı:

 

25 Ocak  Salı: Yazar Ayfer Demirtaş ile Söyleşi ve İmza Günü

                              Yer: Atatürk Kitaplığı, Saat: 14:00

 

                               ‘’ Oyunlarla İngilizce Öğreniyoruz”

                                  Yer: Atatürk Kitaplığı, Saat: 16:00

 

28 Ocak Cuma: Yazar Ahmet Günbaş ile ‘’Tombiş Tekir’’ kitabı üzerine söyleşi

                         Yer: Atatürk Kitaplığı, Saat: 14:00

 

1 Şubat Salı: Barış Manço Ölüm Yıldönümü – Barış Manço Şarkıları Konseri    

                      Yer: Mevlana Kültür Merkezi Abdullah Kızılırmak Sahnesi, Saat: 16:00

2 Şubat Çarşamba: “Meraklı Korkuluk” Müzikli Çocuk Oyunu

                        Yer: Altındağ Kültür Merkezi Yıldız Kenter Sahnesi, Saat: 15.00

3 Şubat Perşembe: Bornova Belediyesi Kursiyerleri  Ara Tatil Konseri

                          Yer: Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi, Saat: 16.00

4 Şubat Cuma:  “Meraklı Korkuluk” Müzikli Çocuk Oyunu

                          Yer: Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi, Saat: 15.00

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu