Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Operasyonu Nedir?

Meme Büyütme Operasyonu Nedir?

Göğüslerinin hangi forma sahip olduğu kadınlar için oldukça önemlidir. Göğüsleri konusunda sorunları bulunan kadınların hayat ile barışık olması son derece zordur. Kadınların çok önemli bir kısmı ise göğüslerinin yeterince büyük olmaması gelir. Göğüsleri küçük olan kadınlar arkadaşları tarafından alay konusu olmanın yanında özgüven bakımından da eksik kalırlar.

Kadınlar bu duruma eski zamanlardan beri çözüm bulmak için arayışlar içerisine girmiştir. Kullanılan ilkel yöntemlerin büyük bir çoğunluğu işe yaramamaktadır. Günümüzde ise bu durum Beylikdüzü meme büyütme işlemi sayesinde çözüme kavuşmuştur.

Meme Büyütme Estetiği

Beylikdüzü meme büyütme işlemi göğüslerinin yeteri kadar büyük olmadığını düşünün kadınların talebi üzerine yapılan cerrahi bir operasyondur. Bu yöntem sayesinde hızlı sonuçlar alınabilmekte ve göğüsler için ideal ölçüler yakalanabilmektedir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Göğüsler vücudumuzda gerçekleşen gelişmelere bağlı olarak form kaybına uğrayabilir. Özellikle aşırı kilo kaybı ve emzirme gibi durumlardan sonra göğüslerin form kaybetmesi son derece rastlanan bir durumdur.

İnternette ve kulaktan dolma olarak göğüsleri büyütmek için birçok yöntem bulunsa da bu yöntemler geçici veya işe yaramazdır. Kesin çözüm ise uzman bir cerrah tarafından gerçekleştirilecek olan Beylikdüzü meme büyütme operasyonudur.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme cerrahi işlemi iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki halk arasında silikon olarak bilinen implant yöntemidir. Bu yöntemde göğüs formuna uygun olan implant göğsün altına yerleştirilmekte ve doğala en yakın görünüm elde edilmektedir.

Bir diğer yöntem ise yağ enjeksiyondur. Bu cerrahi işlemde ise vücudun uygun bir bölgesinden alınan yağ laboratuvar ortamında bazı işlemlere maruz bırakılarak dolgu malzemesi haline getirilir. Bu yöntem uzun yıllar dayanmakla beraber tam kalıcı değildir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nedir?

Kadınların göğüsleri konusunda sıkıntı yaşadıkları bir diğer durum ise aşırı büyümeleri olabilir. Fazla büyüyen göğüsler günlük hayatı zora sokmakla beraber sağlık yönünden de sıkıntı yaşatmaktadır. Anormal derecede büyük olan göğüsler bel ve sırt ağrıları ana kaynağı haline gelir.

Bunun yanında büyük göğüslü kadınlar istedikleri kıyafetlerin içine girme konusunda da birtakım sıkıntılar yaşayabilir. Bu durumun tamamen çözümü ise meme küçültme işlemidir.

Beylikdüzü meme küçültme operasyonu öncesi hasta kendini psikolojik olarak hazırlamalıdır. Bunun yanında operasyonda karşılaşabilecek enfeksiyon riskinin en aza indirgenmesi için hasta sigara kullanıyorsa sigaraya ara vermelidir.

Bu durum ayrıca iyileşme sürecini de hızlandıracaktır. Bunun yanında hastanın kan sulandırıcı bir tedaviye deva ediyor olması halinde gerekli doktor bilgilendirilerek tedaviye bir süre ara verilmelidir. Hasta operasyon sonrası uzman doktor ile birlikte yeniden tedaviye başlayabilir.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Beylikdüzü meme küçültme operasyonu sonrası hastanın iyileşme sürecinde uygulaması gereken bir dizi kural var. Bu kuralların başında hastanın yeteri kadar dinlenmesi gelmektedir. Ayrıca iyileşme sürecin istenilen şekilde ilerlemesi için hastanın sağlıklı beslenmesi ve bunun yanında kendisine verilen ilaçları aksatmadan kullanması gerekir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme işlemi genel kadınların göğüsleri sarkık olduklarında tercih ettiği bir cerrahi operasyondur. İşlem sayesinde göğüslerin istenilen forma ve ihtişama kavuşması mümkün hale gelmektedir.

Göğüs yönteminde iki farklı yöntem kullanılmaktadır. Hangi yöntemin kullanılacağına ise göğüslerde meydan gelen deformasyona bakılarak karar verilir. Kullanılan yöntemlerden ilki orta derece deforme olmuş göğüslerde lolipop kesik, yüksek derecede deforme olmuş göğüslerde ise t kesiktir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı

Beylikdüzü meme dikleştirme operasyonu için 18 yaşını doldurmuş olunması şartı aranmaktadır. Bu şartı sağlayan kadınlar sağlık yönünden bir engel olamadığı sürece operasyonu yaptırabilirler.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu