Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Estetiği

Meme Büyütme Estetiği

Göğüslere hacim kazandırılması ve beklentiler dahilinde uygun bir şekilde büyütülmesine yardımcı olan estetik operasyonlara Beylikdüzü meme büyütme operasyonları denir. Bu operasyondan sonra memeler daha dolgun, hacimli ve estetik anlamda güzel görülebilir.

İdeal olması gereken göğüs boyu hesaplanarak süreç ilerler. Muayene sırasında göğüslerin operasyon sürecinden sonraki hali hakkında uzman hekimler hastaları bilgilendirmelidir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme estetikleri genel olarak memeleri küçük olan bireylere uygulanır. Bu haller dışında kanser tedavisi sonrası kayıp yaşanması, memelerin asimetrik sorunları oluşması, emzirme dönemleri sonrası memelerde oluşan şekil problemlerinde büyütme operasyonları başarılı sonuçlar verir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Memelerin büyütülmesi için kullanılan yöntemler hastanın meme yapısına ve boyutuna göre değişebilir. En sık kullanılan yöntem implant kullanımıdır. İmplantlar merkeze göre su dolgulu ya da jel dolgulu olabilir. Diğer kullanılan yöntemler ise kök hücre ya da hastadan alınan yağ dokusu nakli ise gerçekleşir. Muayene olunması hangi yöntemin kullanılacağının belirlenmesi açısından önemlidir.

Meme Küçültme Yöntemleri Nelerdir?

Memelerin hacimlerinin azaltılması için uygulanan göğüs küçültme ameliyatları hastaların durumuna göre farklı teknikler kullanılarak yapılır. Lolipop kesi, ters T kesi ve greft tekniği kullanılarak Beylikdüzü meme küçültme operasyonları yapılabilir.

Her yöntemin uygunluğu hastanın durumuna göre uzman hekimler tarafından karar verilir. Acı ya da ağrı hissi oluşmadan genel anestezi altında gerçekleşen operasyonun uzman bir hekim tarafından doğru teknikle ameliyathane ortamında yapılması önem taşır.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Memelerin hacminin azaltılması ve küçültülmesi için uygulanan göğüs küçültme operasyonları öncesinde mamografi tetkikleri önem taşır. Bu sayede hastalık olup olmadığı tespit edilirken yapılan tüm tetkikler hastanın operasyona uygunluğunu belirler.

Meme küçültme operasyonu öncesinde cerrahi olmasından dolay sigara kullanımı kesilmeli ve herhangi bir ilaç kullanımı mevcut ise mutlaka hekim bilgilendirilmelidir.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Küçültme operasyonu sonrasında bir gece hastanede gözetimde kalınarak ertesi gün taburcu işlemi yapılır. Bir hafta süreyle evde dinlenen hasta süreç sonunda iş yaşamına dönebilir. En az 4 hafta sporcu sutyeni kullanımı gereklidir.

Toparlanma ve hızlı bir iyileşme sağlanması için sporcu sutyeni kullanımı önem taşır. Bir ay sonunda ise koruma sağlayarak hafif spor ve egzersiz gibi programlara başlanmasında bir sakınca bulunmaz.

Sürecin başarılı bir şekilde tamamlanarak hızlı bir iyileşme için mutlaka uzman hekim önerilerine uyulması önem taşır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Kullanılan yöntemler hasta durumu ve memelerin sarkma seviyelerine bağlı olarak değişebilir. Muayene sonrasında belirlenen yöntemler genellikle lolipop kesi, ters T kesi ve meme başına müdahale şeklinde yöntemlerle yapılır. Beylikdüzü meme dikleştirme operasyonları farklı teknikler kullanılarak yapılır.

Eğer sarkma hafif ise meme başına kesi, orta derece sarkma var ise lolipop kesi ve ileri seviyede sarkma mevcut ise ters T kesi yapılarak süreç tamamlanır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Memelerin dik görünmesi ve yaşanan estetik sorunların giderilmesi için fayda sağlayan meme dikleştirme operasyonları 16 yaşını tamamlamış olan her bireye uygulanabilir. Emzirme ve gebelik sonrası form kayıpları, memelerin gevşek olması, memelerin sarkık ve gevşek bir yapıda olması gibi durumlarda dikleştirme operasyonları uygulanabilir.

Operasyon uygunluğu için muayene olunarak tetkiklerin yapılması kullanılacak olan yöntemlerin belirlenmesi için önemli ön hazırlık aşamalarındandır.

Uzman hekimler tarafından yapılan ve genel anestezi altında uygun koşullarda gerçekleşen operasyon komplikasyon riskini en aza indirir. Bu nedenle uygun olan adaylara gerçekleştirilmesi gereken güvenli bir operasyondur.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu