Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyonda Dikkat Etmeniz Gerekenler!

Lazer Epilasyonda Dikkat Etmeniz Gerekenler!

Halkalı Lazer Epilasyon belirli seanslar ile istemediğiniz tüylerden istediğiniz bölgeye uygulama yaparak kurtulmanıza yardımcı olur. Lazer epilasyon aslında kıl köklerinin yakılma işlemidir. Fakat lazer epilasyon mutlaka doğru kişiler tarafından uygulanmalıdır. Lazer epilasyon öncesi en az 3 ay güneşten korunmuş olmanız gerekir.

Mutlaka uygulama bölgesini nemli tutun ve uygulamadan sonra en ez 24 saat sıcak su değdirmeyin. Uygulamadan sonra en az 48 saat sonrasına kadar kesinlikle jilet kullanımı önerilmez. Özellikle yüz epilasyonunda 24 saat fondöten, allık gibi ürünler kullanılmamalıdır. Eğer herhangi bir ateş veya enfeksiyon olursa mutlaka işlem yaptırdığınız yerle görüşün. Başakşehir lazer epilasyon firmaları sizi bu konuda derinlemesine bilgilendirecektir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Küçükçekmece lazer epilasyon sizlere lazer enerjisi kullanarak kalıcı ve sağlıklı lazer epilasyon fırsatı sunuyor. Lazer epilasyon demet halinde yayılan lazer ışınları ile kıl köklerini yakma teknolojisidir.

Milisaniyelik atışlar uygulanır ve kıl köklerinin bu ışın pigmentlerini içine alması prensibi ile işler. Kıl kökün de ısı oluşur ve bu sayede kıllar uygulamadan bir veya iki gün içerisinde dökülür. Halkalı lazer epilasyon deneyimli ve işini bilen bir ekip ile çalışmanın konforunu size getirir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

12 yaşından büyük ve cilt yapısı uygun olan herkesin lazer epilasyon hizmetinden yararlanabileceğini vurgular. Özellikle bu uygulamaların FDA onaylı cihazlar ile yapılması son derece önemlidir.

Epilasyon Seansının sayısı yaptıran kişiye göre değişiklik gösterebilir. Özellikle ışığa duyarlı kişilerin veya kanser hastalarının lazer epilasyon yaptırması uygun değildir. Halkalı lazer epilasyon size bu konuda en geniş bilgiyi veriyor ve sizi önemsiyor.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Küçükçekmece lazer epilasyon yüz, sırt, göğüs, genital bölge, bikini bölgesi, ense, bacak ve kol bölgeleri gibi geniş uygulama alanına sahip. Fakat lazer epilasyon uygulama bölge seansları değişiklik gösterir. Örneğin vücut bölgesinden genelde 2 ayda bir 4 veya 6 seans uygulanması gerekir. Fakat yüz bölgesine geldiğimizde seans aralığı ayda bire düşer ve seans sayısı 6-12 arası değişir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon sizin cildinize ve kıl yapınıza en uygun seçeneklerle yanınızda. Lazer epilasyon her bölgeye ayrı uygulandığı gibi her cilt tipi içinde ayrı makineler kullanılır. Bunları sıralarsak;

  • Nd yağ lazer; en sık ve kalın tüyler için kullanılır. Ayrıca esmer ve koyu tenli kişiler için uygundur. Çok eski bir teknolojidir ve kendini zamanla geliştirmiştir. Çoğu bölgede kullanılabilir.
  • Buz lazer; yöntemi ise genellikle acısız yöntem olarak bilinir. Uygulama öncesi buz uygulanması ile lazer epilasyon işlemine başlanır. Zayıf ve orta kalınlıkta tüyler için uygundur.
  • Alexandirite lazer ise beyaz tenli kişiler için uygundur. Özellikle zayıf ve aralıklı tüy yapısına sahip olan kişiler bu lazer çeşidini rahatlıkla kullanabilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları her bütçeye uygun olarak belirlenir. Özellikle seans ve bölge paketleri de oluşturulur. Fakat fiyat performans ilişkisine dikkat etmek gerekir. Özellikle ucuz olması veya pahalı olması değil deneyimli kişiler tarafından yapılması önemlidir.

Lazer epilasyon cilt sağlığı için önemli bir uygulamadır ve nereye ne şekilde yapılacağı iyi bilinmelidir. Sizlerin cilt ve kıl yapısına en uygun aletler seçilmeli, lazer epilasyon uygulama öncesi ve sonrasında mutlaka bilgilendirme yapılmalıdır. Başakşehir lazer epilasyon ile farklı seans paketleri seçebilir, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilir ve deneyimli ekipler ile hızlı sonuç alabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu