Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Tarihi

Lazer Epilasyon Tarihi

İlk olarak 1917 yılında gelişen lazer kavramı geçmişten günümüze lazer epilasyon olarak etkisini sürdüren bir kavramdır. Geçmiş yıllarda askeri ya da endüstriyel alanda adından sıklıkla söz ettirmekte olan lazer, günümüzde estetik sektörünün göz bebeği niteliğindedir.

Tıp ile başlayan serüvenini kısa zamanda oldukça ileri seviyelere taşıyan lazer şimdilerde istenmeyen tüylerin yok edilmesinde oldukça kalıcı bir çözüm olarak benimsenmiştir. Birçok çeşide bürünen lazer epilasyon alanında oldukça büyük başarılar elde etmiştir. Lazer epilasyon olarak tanınan lazer, vücut üzerinde bütün bölgelerde etkisini gösterir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Tarihi oldukça eski yıllara dayanmakta olan lazerin epilasyon ile birleşmesi sonrasında oluşan Beşiktaş lazer epilasyon şimdilerde birçok insanın tercihi niteliğindedir. Cinsiyet ayrımı yapılmaksızın belirli yaş aralığındaki birçok kişinin fazla miktarda ya da koyu renkte olan tüylerinden rahatsız olması sonrasında başvurduğu lazer epilasyon oldukça kolay tekniklerle ve kısa bir zaman diliminde bu sorunu ortadan kaldırarak güzel bir vücut görünümünün elde edilmesine olanak verir.

Amacı gereği kıl kökleri üzerinde etkisi görülen bu epilasyon uygulaması köklerin işlevselliği üzerinde etki göstererek sağlıklı tüylerin uzamasını engellemekte ve böylelikle aşırı tüylenme sorununa çözüm getirir. Çoğunlukla hormonsal ya da içerisinde kortizon barındıran ilaçların aşırı tüketimi gibi sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan aşırı tüylenme sorunu lazer epilasyon yöntemi sayesinde tarih olur.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Oldukça basit teknikler kullanılarak uygulanmakta olan Okmeydanı lazer epilasyon, sağlıklı kıl köklerini hedef alır. Gelişen teknolojinin yardımı ile bu alanda gelişme göstermiş olan cihazlar kullanılarak uygulanan epilasyon yöntemleri başarıyı beraberinde getirir.

Günümüzde tüylenmenin önüne geçmek adına kullanılmakta olan ağda, jilet gibi yöntemleri çok gerisinde bırakan Okmeydanı lazer epilasyon, direk olarak kıl köküne uyguladığı ışın sonucunda kökün yanmasına sebebiyet verir. Köklerin tekrar sağlığına kavuşmasını engelleme tekniği ile uygulanır. İşlem öncesinde dikkat gerektiren detaylar arasında epilasyon işlemi uygulanacak olan bölgenin kişisel temizliği de oldukça büyük önem içerir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Artan talepler sonrasında giderek yaygınlaşan Okmeydanı lazer epilasyon da kullanım alanının genişlemesi başarı yüzdesi ile eşdeğerdir. Öncelikle yalnızca bacak ve kol bölgelerinde uygulamakta olan lazer epilasyon işleminin tüylerin yok edilmesindeki başarısı zaman içerisinde kullanım alanının genişleyerek boyun, ense, çene, göğüs, omuz, sırt gibi bölgelere de yayılmasına sebebiyet vermiştir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

İstenmeyen tüylerden kurtulmada etkisi yadsınamaz olan Şişli lazer epilasyon, günümüzde artış gösteren fiyatları ile de parmakla gösterilir. Giderek artan talep yoğunluğu, günümüzde artış gösteren aşırı tüylenme sorunu, cihazların çeşitliliği ve estetik merkezlerinin çoğalması gibi etkenlerin doğrudan etki ettiği lazer epilasyon fiyatları seans sürelerine göre de değişkenlik gösterir. Bu nedenle ortalama olarak adlandırılamayan fiyat aralıkları mevcuttur.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım alanının bu denli çeşitlenmesi ve son teknoloji yardımı ile üretilen cihazların artışa geçmesi sebebi ile kendini geliştirerek çeşitlenen Şişli lazer epilasyon ülkemizde en sık tercih edilmekte olan Aleandrite lazer ile tüyleri kısa sürede yok eder. Tüylerin yapısının ve ten renklerinin de oldukça etkili olduğu bu cihaz ve teknik çeşitliliğinde Alexandrite lazer tüylerin kısa sürede ciltten uzaklaşması konusunda oldukça etkili bir yöntemdir.

Yüz ve boyun kısmında tercih edilmeyen bu tür sırt, omuz ve kol bölgelerinde de etkisini az gösterir. Son derece başarılı bir yöntem olarak bilinen Şişli lazer epilasyon yöntemlerinde cilt yapısı, tüy yapısı ve tüy rengi de epilasyonun çeşitlilik göstermesinde büyük etkendir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu