Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Şişli lazer epilasyon yapılırken, lazer süreci öncesi dikkat edilmesi gerekenler arasında kılların uzamasına izin verilir. Bu nedenle lazer epilasyon işleminden önce hepsinin aynı uzunlukta tutulması gerekir.

Birden fazla sağlık sorunu nedeniyle ilaç kullanılıyorsa mutlaka Lazer epilasyon uzman görüşü alınmalı ve bir uzman rehberliğinde gerçekleştirilmelidir. Cilt yüzeyinde herhangi bir işlem yapılmamalıdır. Yani soyulmadan kaynaklanan yara, kaşınma veya tahriş gibi işlemler uygulanmamalıdır.

Lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında ise cilt doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Bu nedenle koruma sağlamak için yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılabilir. Cilt kuruluğunu önlemek için cilt tipine uygun bir nemlendirici kullanılmalıdır.

İşlemden sonra bir gün boyunca cilde çok sıcak veya çok soğuk su ile temas ettirilmemelidir. Okmeydanı lazer epilasyon sonrası hafif kızarıklık ve şişlik gibi belirtiler için hafif önlemler alınabilir. Örneğin bu alanda buz paketleri kullanılabilir. Lazer epilasyondan sonra başka bir epilasyon yöntemi uygulamaya gerek yoktur.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon; kıl köklerinde yoğunlaşan ısı enerjisi kıl köklerinin tahrip olmasına neden olabilir. Bu nedenle kıllar uzun süre zarar görür. Beşiktaş lazer epilasyon kullanılarak doğru işlemle tüylerde uzun süreli sonuçlar alabilirsiniz.

Lazer teknolojisi için birden fazla ekipman türü bulunsa da kalıcı epilasyon yöntemleri sağlamak için kullandığımız ekipmanlar arasında alexandrite, diode lazer ve Ndyag lazer yer almaktadır. Bu cihazları birbirinden ayıran tek özellik dalga boylarıdır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon için ana faktör kılların varlığıdır. Çünkü lazer ışını kıl içinden kıl köküne gönderilir. Lazer epilasyon sonrası 15 gün içerisinde işlem yapılan bölgedeki tüyler dökülecektir. Bir sonraki lazer uygulamasında tüylerin çıkması beklenir. Bu süre ortalama 6-8 haftadır. Ancak bazı durumlarda daha uzun sürebilir. 10-12 hafta içinde kıl büyümesini göremeyebilirsiniz.

Lazer epilasyon, her ten rengine ve kıl tipine göre farklı uygulama yöntemleri ve farklı lazer teknolojisi ayarları kullanabilir. Kıl tipi ve cilt tipi iyi bir şekilde analiz edildikten sonra uygulama başarılı bir sonuç alır.

Genel olarak, lazer epilasyonun profesyonel bilgi gerektirmediğine inanılmaktadır. Ancak lazer epilasyon profesyonel bilgi ve deneyim gerektiren ve doktor kontrolünde yapılması gereken bir uygulamadır. Lazer epilasyonda cilde gönderilen lazer ışını, cildimize bağlı pek çok faktör üzerinden işlemeye çalışacağından, ancak doğru atım teknolojisi ve zamanlama ile başarılı sonuçlar alınabileceği bilinmelidir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Okmeydanı lazer epilasyon çok güvenli bir tedavidir, her bölgeye uygulanabilir. Bununla birlikte mutlaka bir uzman tarafından yapılmalıdır. Okmeydanı lazer epilasyon çok güvenli olmasına rağmen hamilelikte, kalp pili olan kişilerde, epilepsi hastalarında ve sarı kıl sahibi olan kişilerde önerilmez.

Bir uzman kontrolünde kişinin kıl yapısı ve cilt rengi tedavi aralığını ve sıklığını belirler. Genel olarak, 6-8 seans arasında etkili sonuçlar alınabilir ve kıllar kalıcı olarak yok edilmeye başlar.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Beşiktaş lazer epilasyon işleminde kıl kökleri yakma işlemi uygulanır. Bu yöntemlerden ilki ve en çok tercih edileni alexandrite lazer türüdür. Pratik ve etkili bir yöntem olmasına rağmen açık cilt tiplerine uygun bir yöntemdir. Koyu tenli ve kıl seyrelmesi olan kişilerde yan etkilere neden olabileceğinden önerilmez.

Diyot lazer yöntemi diğer yöntemlere göre cildin daha derinlerine indiği için koyu tenli kişilerde bile başarılı bir yöntemdir. ND YAG lazer epilasyon yöntemi çok koyu cilt tipleri için geliştirilmiş olup ağrılı bir yöntem olduğu için ilk tercih değildir.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon merkezleri İstanbul’da Okmeydanı, Beşiktaş ve Şişli ilçelerinde talep edenlere en kaliteli ve sağlıklı hizmeti sunuyor.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

Birbirinden çeşitli olan Şişli lazer epilasyon fiyatları, bölgesel olarak farklılık gösterir. Bunların ayrıntılı bilgisini almak için lazer epilasyon merkezini arayabilir ve yetkili kişilerden detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu