Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Vücudunun tamamında ya da belirli bir bölgesindeki kıllardan kurtulmak isteyen kişiler Sarıyer lazer epilasyon yaptırabilir. Bu yöntem ile bütün her yerde kıllarında giderilmesi mümkündür. İşlem kapsamında lazer epilasyon cihazı kullanılır.

Bu cihazlardan lazer ışını atılır ve kişinin cilt yüzeyi ışınlar aracılığı ile taranır. Böylece ortaya çıkan ısı kıl köküne ulaşarak bu köklerin tahrip olmasını sağlar.

Günümüzde sık uygulanan yöntemlerden birisi olarak öne çıkan lazer epilasyon işlemi belirtilen şekilde çalışır. Bu kapsamda; Şişli lazer epilasyon işlemleri kapsamında kıl köklerinin tahrip edilmesi ile birlikte kişinin istemediği tüylerden tamamen kurtulması sağlanır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon olarak adlandırılan uygulama, bir epilasyon cihazı kullanılarak lazer ışınları ile kıl köklerinin yok edilmesi işlemine denir. Kişilerin vücudunda bulunan tüylerden tamamen kurtulması için etkili bir uygulamadır.

Bu noktada; Levent lazer epilasyon uygulamaları kapsamında bütün vücutta ya da sadece istenen bölgelerde uygulanması mümkündür.

Farklı dalga boylarında lazer ışık kaynakları kullanılarak istenmeyen tüylerin giderilmesini sağlayan uygulamadır. Çok uzun yıllardır uygulanan başarılı bir işlemdir. Bu kapsamda; Sarıyer lazer epilasyon uygulamaları kapsamında etkili bir uygulama olarak ön plana çıkar.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Lazer epilasyonun uygulama kapsamı ele alındığında hemen hemen herkesin bu işlemden yararlanabileceği görülüyor. Bu kapsamda; Şişli lazer epilasyon uygulamaları ile isteyen herkes kolay bir şekilde tüylerinden kurtulabilir. Ancak bunun için kişinin yaşının ve cildinin uygun olması gerekir.

Öncelikle kişinin 12 yaşından daha büyük olması gerekir. Genel olarak 16-17 yaşlarından itibaren uygulanmaya başlanır. Aynı zamanda; kişinin hem cilt tipinin hem de kıl rengi ve yapısının uygun olması gerekiyor.

Ayrıca, Levent lazer epilasyon uygulamaları koyu kıllar için çok daha etkili ve başarılı sonuçlar ortaya koyar.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Vücuttaki kıllardan kurtulmak için uygulanan lazer epilasyonun farklı çeşitleri vardır. Bireye göre farklı uygulama yöntemlerinin tercih edilmesi mümkündür. Öncelikle bu noktada etkili olan şey ise kişinin cilt ve kıl yapısıdır. Kıl rengi de hangi lazer epilasyon çeşidinin uygulanacağı üzerinde etkili bir unsurdur.

Bu kapsamda; Sarıyer lazer epilasyon yöntemleri arasında uygulanan 4 farklı uygulama çeşidi bulunur. Bunlar ise Alexandrite lazer, Nd Yag Lazer, Diode lazer ve Ruby lazer şeklinde ayrılır. Kişinin kıllarının ince, kalın, kısa, uzun olmasına ve cildine göre hangi yöntemin uygulanacağına uzman kişiler tarafından karar verilir.

Her yöntemin kendine has özellikleri ve dalga boyu mevcuttur. Bu doğrultuda ise kişiden kişiye uygulanan yöntem değişkenlik gösterebilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmelidir?

Lazer epilasyon yaptıran kişilerin iyileşme ve cildin normale dönme sürecinde dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Öncelikle belirtmek gerekir ki işlemi yapan uzman kişiler tarafından sizlere uygulama sonrası hakkında detaylı bilgiler verilecektir. Verilen krem ve benzeri tedavi amaçlı ürünleri eksiksiz kullanmak gerekir.

Aynı zamanda Şişli lazer epilasyon işlemleri sonrasında kızaran bölgeler güneşten uzak tutulmalıdır. Uygulama alanında sıcak su, saç kurutma makinesi ve benzeri şeyler kullanılmamalıdır. Aynı zamana uygulama bölgesinde sürtünmeden de kaçınılması önemlidir. Bunlara dikkat etmek iyileşme sürecini hızlandırır ve kolaylaştırır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon için fiyatlar belirli unsurlar doğrultusunda oluşur. Hangi kurumdan veya sağlık/güzellik merkezinden hizmet alındığına bağlı olarak epilasyon fiyatları değişir.

Bunların yanı sıra kişinin cilt ve kıl tipi doğrultusunda uygulanan yöntem ve uygulama bölgesi de fiyatların değişmesine neden olur. Belirtilen bütün bu faktörler nedeniyle Levent lazer epilasyon fiyatları her bireyde farklı olabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu