Gündem

Köfte Denildiğinde Akla İlk Neresi Gelir ?

Köfte Denildiğinde Akla İlk Neresi Gelir ?

Tarihi şehir İstanbul’un her köşesinde farklı bir lezzet sürpriziyle karşılaşmak mümkündür. Caddelerinde, sokaklarında değişik lezzetler gizli olan İstanbul’da Çin Mutfağından Latin Mutfağına kadar dünyanın pek çok lezzetini tadabileceğiniz restoranlar bulunmaktadır. Sokak tadları ise ayrı bir olay, bir rüyadır İstanbul. Köfte kolay hazırlanıp servis edilebilmesi ve ayak üstü atıştırmaya uygun bir yemek olmasıyla İstanbul’un yoğun temposuna uygun bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çok farklı özelliklerde hazırlanmış köfteler İstanbul’un köşebaşlarını tutmakta, restorantların güzide masalarını süsleyerek lezzet şöleni oluşturmaktadır. İstanbul’da köfte denildiğinde akıllara ilk gelen değerlerinden birisi Sultanahmet Köftesi’dir. Meşhur Sultanahmet Köftecisi 100 yılı aşan deneyimi ile Sultahahmet Meydanında müşterilerini ağarlıyor. Fatih/Sultanahmet’te yer alan ve bulunduğu semtin kadim değeri olan Sultanahmet Köftesini geleneksel yöntemlerle müşterilerine sunan restoran hijyenik servis ve mutfağıyla titiz bir hizmet veriyor.

İstanbul’un önemli gastronomi destinasyonlarından birisi olan Sultanahmet Köftecisi İstanbul’da en lezzetli köfte adreslerinin başında geliyor. Lezzeti dilden dile dolaşan Sultanahmet Köftesi’nin orijinal halini deneyimleyebilmek için tercih edilen restoranda Sultanahmet Köftesi nefis lezzetiyle öne çıkmaktadır. Ek olarak ise et şiş, tavuk şiş, mevsimlik salatalar ve tatlı müşterilere alternatif olarak sunulmaktadır.

Her gün binlerce turist tarafından ziyaret edilen Sultanahmet Meydanının yabancı turistler tarafından da en çok ziyaret edilen mekanlarından olan Meşhur Sultanahmet Köftecisi telefonla paket sipariş almaktadır. Gün içerisindeki çalışma saatleri olan 11.00-23.00 arasında kesintisiz şekilde hizmet veriliyor. Restorantta ayrıca meşrubatlar, ayran, şalgam ve diğer içecekler de sunuluyor. Restorant ile ilgili kapsamlı bilgi için buradan web sitesini ziyaret edebilir. Sitedeki iletişim formundan veya sitede yer alan telefon numarasından iletişim kurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu