Sponsorlu Bağlantılar

Koah Balonu Tedavisi

Koah Balonu Tedavisi

Koah balon tedavisi olmadan evvel bu şikâyetlerinize dikkat etmeniz gerekir. Nefes darlığı, göğüste sıkışma, hırıltılı solunum, balgam çıkarma, öksürük, sık göğüs enfeksiyonları ve egzersiz toleransının bozulmasından şikayet eden mevcut veya eski sigara içen yaşta olup ayrıca 35 yaş üstü iseniz Koah olma olasılığınız artış gösterir. Koah çözüm yolları ise ilk öncelik koah balonu tedavisidir.

Prof. Dr. Yalçın Karakoca Kimdir?

Profesör doktar Yalçın Karakoca, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim almıştır. 1992 yılında üniversiteden mezun oldu. Zaman kaybı yaşatmadan Hacettepe Üniversitesinden ihtisas eğitim alarak bilgilerine bilgiler katmaya devam etti.

Akciğer alanında kendisini geliştiren Yalçın Karakoca Fransa ve Almanya ülkelerinde eğitim aldı. Birden çok Türkiye’deki hastanelerde Göğüs bölümünü açarak başkanlık etti. Yalçın Karakoca Medicalpark Göztepe hastanesinde halen çalışma hayatını devam ettirir.

Prof. Dr. Yalçın Karakoca Uzmanlık Alanları Nelerdir?

  • Sigara Bıraktırma
  • Pulmoner Tromboemboli
  • İlaç Alerjileri
  • Mezotelyema
  • Tüberküloz
  • Pnömotoraks
  • Akciğer Embolisi
  • Sarkoidoz
  • Grip Hastalığı Ve Aşısı

KOAH Balon Tedavisi Nedir?

Kronik obstrüktif akciğer hastalığı veya KOAH, akciğerlerden hava akışını engelleyen ve solunum güçlüklerine neden olan solunum (akciğer) hastalıklarını ifade eder. Kronik bronşit (hava yollarının veya bronş tüplerinin iltihaplanması ve daralması) ve amfizem (akciğerlerdeki hava keselerinin kaplamasında hasar) genellikle bu durumun bir parçasıdır.

Doktorunuz bu durumun teşhisine yardımcı olmak için solunum fonksiyon testi (spirometri) veya arteriyel kan gazı analizi yapabilir. Hastalığınızın derecesini ölçmek için göğüs röntgeni veya göğüs BT kullanılabilir. KOAH’ın tedavisi olmasa da, doktorunuz semptomlarınızı hafifletmek için yaşam tarzı değişiklikleri, terapiler, ilaçlar ve/veya ameliyat önerebilir.

KOAH Balon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Koah balon tedavi yöntemi basamak dâhilinde ilerler. Birinci basamak doktorunuz tıbbi geçmişinizi alarak ve semptomları sorarak başlayacaktır. Ayrıca bir fizik muayeneden geçmeniz gerekir. Doktorunuz KOAH’ınız olduğundan şüpheleniyorsa, aşağıdaki testler yapılabilir:

Spirometri: Bu akciğer fonksiyon testi, derin bir nefes alarak ne kadar havayı hareket ettirebildiğinizi ve bunu ne kadar hızlı yapabildiğinizi ölçen spirometre adı verilen bir makinenin kullanımını içerir.

Arteriyel kan gazı analizi: Bu test, kanınızda ne kadar oksijen ve karbondioksit bulunduğunu ölçer. Kandaki yüksek karbon dioksit yüzdesi, KOAH’ın neden olduğu kötü işleyen akciğerlerin bir işareti olabilir.

Göğüs röntgeni: Bu muayene, nefes darlığı veya kronik öksürük semptomlarını değerlendirmek için akciğerlerin görüntülerini üreterek KOAH tanısını desteklemeye yardımcı olabilir.

Göğüs röntgeni şiddetli olana kadar KOAH göstermeyebilirken, görüntüler genişlemiş akciğerleri, hava ceplerini ( bül ) veya düzleşmiş bir diyaframı gösterebilir.

KOAH’a benzer semptomlara başka bir durumun neden olup olmadığını belirlemek için bir göğüs röntgeni de kullanılabilir. Röntgenler hakkında daha fazla bilgi için Güvenlik bölümüne bakın.

Göğüs bilgisayarlı tomografi (BT) taraması: Bu muayene, KOAH tanısını desteklemek veya hastalığın kötüleşip kötüleşmediğini belirlemek için yapılabilir. Akciğerlerin içinin çoklu görüntülerini veya resimlerini üretmek için özel röntgen ekipmanını gelişmiş bilgisayarlarla birleştirir.

BT görüntüleri, amfizemi göğüs röntgeninden daha iyi ve daha erken bir aşamada tanımlayabilir. Akciğerlerdeki genişlemiş arterler gibi diğer KOAH değişikliklerini de tanımlayabilir.

KOAH Balon Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Koah balon akciğer normal çalışması bozulan kişiler için uygulanır. Sigara ve tütün kullanan kişiler ise bu kişilerin başında gelir. Uzun süreli nefes darlıkları yaşarlar ve bundan şikâyetçi olmaktadır. Koah balon tedavi yöntemi ile sorunlarını hafifletirler.

KOAH Balon Tedavisi Fiyatları

Her tedavinin çözümleri değişiklik gösterir. Hasta tüm isteklerini doktora iletmesi gerekir. Koah balon tedavisi fiyatı için doktorunuzu ile görüşme sağlayabilirsiniz.

https://yalcinkarakoca.com/ – hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu