Sponsorlu Bağlantılar

Kepçe Kulak Tedavi İşlemi

Kepçe Kulak Tedavi İşlemi

Bebeklerde kepçe kulak sorunu genler veya başka nedenler ile ortaya çıkan bir problem olup bununla birlikte kişiye sosyal ve psikolojik olarak son derece zarar verir. Kişi bu kusuru yüzünden sosyal ortamlardan kaçınır ve böylece kendini kulakları yüzünden son derece rahatsız hisseder.

Bebeklerde Ameliyatsız Kepçe Kulak Tedavisi

Bebeklerde meydana gelen kepçe kulak sorunu belirli nedenlerden dolayı meydana gelmektedir. Bebeklerse görülen kepçe kulan sorununu anne ve babalar ameliyat ile tedavi etmekte son derece çelişkili davranırlar. Bu yüzden son teknoloji ve imkânlar doğrultusunda geliştirilen bebeklerde ameliyatsız kepçe kulak tedavisi ile birlikte hem aileler derin bir nefes alıp hem de bebek bıçak altına yatmaz.

Kepçe Kulak Nedir?

Kepçe kulak bir diğer adı yelken kulak anne ve babadan alınan genler ile birlikte veya oluşan belirli nedenlerden dolayı görülmektedir. Bebeklerde kepçe kulak her doğan dört bebekten birinde görülen bir sorun olup gelişen imkânlar ile birlikte ameliyatsız işlemler ile birlikte tedavi edilebilmektedir.

Kepçe Kulak Sebepleri?

Kepçe kulak ile doğan bebeklerde bunun görülme nedenlerinden en etkili olanı anne ve babanın yakınlarında olması ile taşınan genlerin bebekte görülmesidir. Bununla birlikte bebeklerde kepçe kulak görülmesinin bir diğer nedeni ise kulak kıvrımlarının yetersiz olması ve kulak kıkırdaklarının geniş olması ile meydana gelmektedir.

Kepçe Kulak Hangi Sorunlara Yol açar?

Kepçe kulak sorunu ile karşı karşıya gelen kişiler sosyal ve piskolojik yönden istenmeyen şekilde etkilenirler. Kişi kulakları yüzünden sosyal ortamlardan kaçar ve buda özgüven eksikliğine neden olur. Zaman içinde bu kulak yapısına sahip kişi piskolojik yönden kendini oldukça rahatsız hisseder. Bu yüzden kepçe kulak tedavisine ihtiyaç duyar. Bu tedavi ise gelişen imkânlar doğrultusunda ameliyatsız olarak yapılır.

Rota virüs Aşısı Nedir?

Rotavirüs üç ile sekiz yaş arasındaki çocuklarda meydana gelen bir tür rahatsızlıktır. Bağırsak sorunu yaratan Rotavirüs enfeksiyonu ishale neden olmaktadır. Bulaşıcı bir rahatsızlık olan Rotavirüs tedavisinde son teknoloji ve imkânlar doğrultusunda yapılan rota virüs aşısı uygulanmaktadır. Bu aşı ile çocuklar bu enfeksiyondan kurtulup aynı zamanda bulaşma riski ortadan kalkar.

Rota virüs Enfeksiyonu Belirtileri Nelerdir

Rotavirüs sorunu ile karşı karşıya kalan çocuklarda ilk önce kusma ve ateş görülmektedir. Bu belirtileri üç ile sekiz gün arası devam eden sulu ishal izlemektedir. Bu belirtiler çocuklarda gözlemlendiği an bir doktordan yardım alarak teşhisten sonra rota virüs Aşısı oldurmalıdırlar.

Rota virüs Nasıl Teşhis Edilmektedir?

Rotavirüs üç sekiz yaş çocuklarında meydana gelen bir problem olup bununla birlikte belirtileri gözlemlendiği andan itibaren doktora giderek gerekli muayeneden sonra doktor teşhis konulur. Bu teşhis Rota virüs enfeksiyonu ise rota virüs aşısı uygulanır.

Rota virüs Nasıl Tedavi Edilir?

Rotavirüs enfeksiyonu belirtileri gözlemlenen çocuklar doktora giderek bu enfeksiyon içim son teknoloji ve ileri tıp ile üretilen Rotavirüs aşısı uygulanmaktadır.

Çocuk Doktoru Bebeğinizin İlk Muayenesi Neden Önemlidir?

Yeni doğan bebeklerin ilk muayeneleri son derece önemlidir. İzmir çocuk doktoru tarafından yapılan muayenede çocukta bir sorun var ise teşhis edilir ve tedavisi yapılır.  Bu sayede çocukta bulunan sorun erken teşhis edile tespit edilir ve çocuk bu durumdan fazla etkilenmez.

Bebeğinizin Çocuk Doktoru İzleniminde Neler Olması Gereklidir?

Bebeklere İzmir çocuk doktoru tarafından yapılan muayene işleminde çocuğa gereken tüm muayene ve testler yapılmalıdır. Olumsuz bir durum olur ise tedavisi yapılmaktadır.

Bebeğinizin İlk 3 Ay Muayenesi Neler Uygulanır?

Bebeklere ilk üç ay muayenesi uygulayan İzmir çocuk doktoru tarafından bebekte ilk önce kalça sorunu var mı diye bakılır. Ardından göz ve kulak gibi muayeneler yapılarak bebek tedavi edilebilir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu