Sponsorlu Bağlantılar

Kedi Maması ve Kedi Ürünleri Ekonomik Fiyat Etiketiyle Uygunpetgross.com.tr ‘de!

Kedi Maması ve Kedi Ürünleri Ekonomik Fiyat Etiketiyle Uygunpetgross.com.tr ‘de!

 

Kedi maması seçimi çok önemli bir husustur. Hayvan sahipleri evcil hayvan mamasını asla yalnızca fiyatına bakarak almamalıdır. Daha ucuz evcil hayvan mamaları daha fazla dolgu maddesi ve daha az protein içerir. Kediler, sağlıklı kalmak için protein açısından yüksek bir beslenme düzenine ve doğru besinlere ihtiyaç duyarlar. Kedi maması için alışveriş yaparken, etiketteki ilk içerik olarak saf bir protein kaynağı arayın. Bununla beraber, kedinize mama dışında bazı ürünleri de sağlamanız onun sağlığı açısından mühimdir.

 

Protein İçeriği Yüksek Kedi Maması Satın Alın

 

Hindi, tavuk, kuzu veya balık gibi öncelikle saf protein kaynağı olan birinci sınıf bir kedi maması, mısır unu, pirinç veya kemik gibi yüksek dolgu içeriğine sahip ucuz bir kedi mamasına göre daha pahalıya mal olacaktır. Evcil hayvan maması üreticisi için protein, tahıldan daha pahalıdır. Bu nedenle, saf protein ve yeterli kedi beslenmesini sağlayan diğer bileşenlere sahip kaliteli bir kedi maması satın alırken daha fazla ödemeyi beklemelisiniz.

 

Kedi maması satın almadan önce, kedinizin idrar ve diş sağlığına zararlı olabilecek herhangi bir maddeyi de veterinerinize sormalısınız. Veterineriniz tarafından önerilen kedi mamasını satın almak iyi bir fikirdir, çünkü o kedinizin benzersiz ihtiyaçlarına aşina olacaktır. Kedi maması satın alırken, kedinizin diyetindeki değişikliklerin ishale neden olabileceğini unutmayın, bu nedenle genellikle yeni mamayı kademeli olarak vermek en iyisidir.

 

Konserve Kedi Maması ile Kedinizi Besleyin

 

Kedi mamaları söz konusu olduğundan aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla seçenek var. Bunlardan biri de konserve kedi mamaları olmaktadır. Konserve mamalar kedilerin sağlığını doğru şekilde destekler. Konserve mamaların nem düzeyi yüksek olduğundan dolayı dostunuzun su ihtiyacı doğru oranda karşılanmış olur. Bu mamalar lezzet bakımından da üst düzeydir.

 

Konserve kedi maması satın alırken ürünün son kullanma tarihlerini kontrol edin. Kedinizin temiz bir cam veya metal tabaktan taze mamaya ihtiyacı var. Ayrıca kedinizi her beslediğinizde temiz bir cam veya metal kaptan kedinize taze su vermelisiniz. Plastik tabaklar çizilmeye meyillidir ve bakteriler çizikler üzerinde birikebilir ve ağrılı olabilen ve kedinizde sağlık sorunlarına neden olabilen kedi rahatsızlıklarına neden olabilir.

 

Kedi Tuvaleti ile Hijyenik Bir Yaşam Alanı

 

Kedi tuvaleti ve ürünleri, kedinizin tuvalet eğitimine destek olurken diğer yandan evinizde hijyenik bir alan yaratır. Kedinizi tuvalete alıştırmaya çalışıyorsanız; gereksinimlerinize ve tercihlerinize uygun olan bir kedi tuvaleti almalısınız. Kedi kumu ve küreği gibi ek ürünlerle de kedinizin ihtiyaçlarını tamamlayabilirsiniz.

 

En iyi kedi mama ve malzemeleri için pet shop uygunpetgross.com.tr’yi inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu