Sponsorlu Bağlantılar

Katarakt Ameliyatı Nedir?

Katarakt Ameliyatı Nedir?

Katarakt ameliyatı, hastalarda bir göz kusuru olarak ortaya çıkan katarakt sorununu gidermek için yapılan operasyona denir. Saydamlığını yitiren mercek yerine yapay bir mercek kullanılması işlemidir. Oldukça kısa süre içerisinde tamamlanan bu ameliyat herhangi bir ağrıya neden olmaz. Katarakt ameliyatı fiyatları ise doktor tarafından muayene edildikten sonra gerekli olan şeylere bağlı olarak belirlenir. Bu yüzden ilk olarak uzman bir hekimden destek almak gerekir.

Katarakt Ameliyatı Nasıl Tedavi Edilir?

Katarakt sorunu için ameliyat yapılmadan önce doktor tarafından hasta muayene edilir ve gerekli bilgiler verilir. Bu bilgiler arasına katarakt ameliyatı fiyatları da yer alır. Bu ameliyatta temel olarak göz içindeki hasarlı mercek çıkarılır ve yeni yapay bir mercek koyulur.

Ameliyat sırasında korneaya kesik açılmasından sonra cihazlar ile ayırma işlemi yapılır. Daha sonra zarar görmüş kısım yerine yapay mercek koyulur. Kesik ise kendiliğinden iyileşerek ortadan kalkar.

Katarakt Ameliyatı Fiyatları Nedir?

Katarakt, bulanık görme gibi sorunlara neden olan bir göz kusurudur. Genel olarak özellikle ileri yaşlarda çıkma ihtimali daha yüksek olan bir hastalıktır. Ancak erken yaşlarda görülmesi de mümkündür. Göz bebeğinin arkasında doğal bir mercek bulunur ve bu mercek saydamlığını kaybederse göz bulanıklığı, odak kaybetme gibi sorunlar ortaya çıkar.

Uzman hekim tarafından yapılan testler ile katarakt problemi kolayca tespit edilir. Daha sonra ise uygulanacak olan tedaviye göre katarakt ameliyatı fiyatları hastaya aktarılır. Fiyatlar tedaviye bağlı olarak değişir.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Bulanık görüş problemi günümüzde birçok kişide ortaya çıkabiliyor. Bunun tek bir nedeni olduğunu söylemek mümkün değildir. Başta diğer göz problemleri nedeniyle olabilir. Aynı zamanda şeker hastalığı, kuru gözler, retinada zar oluşması gibi sebeplerle de ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda bulanık görme için tedavi yapılması gerekir.

Bulanık görüş sorununda akıllı lensler önemli bir rol oynuyor. Farklı akıllı lens fiyatları üzerinden kullanılan bu ürünler doktorlar tarafından önerilir. Bulanık görüşü gidermenin farklı tedavi yolları bulunur.

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Bulanık görüş sorununu tedavi etmenin ilk aşaması hastalığa sebep olan faktörü bulmaktır.  Daha sonra ise tedavi için gerekli olan işlemler yapılabilir. Cerrahi operasyonlar, bulanık görme için uygulanan tedavilerden biridir.

Aynı zamanda lens kullanımı da tercih edilebilir. Daha basit bir yol olarak ise damlalar kullanılır. Bunun yanı sıra doktor tavsiyesi ile ilaç tedavisine başlamak da mümkündür. Genel olarak bu yollar ile tedavi yapılır.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Göz hastalıkları için pratik ve etkili bir yöntem olarak akıllı lensler çok sık kullanılıyor. Farklı akıllı lens fiyatları üzerinden bu tedavi yöntemi tercih edilebilir. Gözünde katarakt oluşmuş kişilere uygulanır. Aynı zamanda göz merceği hasar gören kişiler için de uygundur.

Özellikle 40 yaş üstü kişilerde gözlük takmak istemeyenler için uygulanır. Akıllı lensler gelişmiş ve kullanışlı ürünler olarak göz rahatsızlığı bulunan kişilere bulanık görüş sorununu tedavi etmek amacıyla uygulanır.

Akıllı Lens Fiyatları

Akıllı lensler üç odağa sahip olan ürünlerdir. Genel olarak farklı üreticiler tarafından sunulan lensler bulmak mümkündür. Üç farklı merceğin bir arada olduğu bir lens türü olarak görülebilir. Uzman doktor tarafından yapılan muayene işleminden sonra ileri yaşlarda gözlük takmak istemeyen kişilere tavsiye edilir.

Fiyatları ise değişkenlik gösterir. Kullanılacak olan lens markasına ve uygulanacak tedaviye bağlı olarak farklı ücretler söz konusudur. Tedavi yapan hekim tarafından akıllı lens fiyatları hakkında detaylı bilgilendirme yapılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu