Sponsorlu Bağlantılar

ESTW Tedavi Yöntemleri

ESTW Tedavi Yöntemleri

Sertleşememe problemi erkeklerde görülen yaygın bir rahatsızlıktır. Penislere dolan kanda azalma ve yetersiz kalması durumudur.  ESWT tedavi peniste sertleşme bozukluklarında kullanılan tedavidir. Düşük yoğunluklu uygulanan şok dalga tedavisidir. Bu tedavi yöntemi ile   peniste yeni damar oluşumu sağlanıyor.

 

Sonrasında penis kök hücreleri harekete geçiyor. Tedavi sırasında peniste kanlanma artırmak için şok dalgalar verilir. ESWT sertleşme sorunu yaşayan tüm erkekler için uygulanabilir ve yaş sınırlaması yoktur. Hafif, orta ve şiddetli sertleşme sorunu yaşayan erkekler de kullanılır. Bu yöntemler de herkese uygun eswt tedavisi fiyatları bulunur.

Eswt Tedavisi Fiyatları

EDSWT Tedavi yönteminde eswt tedavisi fiyatları belirlenirken sertleşme sorununu tedavi etmek için düşük yoğunluklu ses dalgalarını kullanılır. Bu tedavi yönteminde ağrı, acı, anestezi ve yatış gibi durumlar gerçekleşmez.

Tedavide seans süreleri kısadır.  Kanlanma ve damar sayısını arttırmak için penis damarlarına ameliyat gerekmeden müdahale edilir.

 

Genellikle şok dalga olarak da bilinen bu yöntem peniste kan damarlarının yenilenmesi ve kan akışının artması gibi durumlarda kullanılır. Tüm bu tedavi yöntemleri birçok klinikte gerçekleştirilebilir. Bu tedavi yöntemlerinin fiyatları uygulanan yöntemlere ve doktora göre değişiyor. Eswt tedavisi fiyatları konusunda sorunu herkes kendisine uygun tedavi ve seans ücretleri bulabilir.

Sertleşme Nedir?

 

Erkeklerin korkulu rüyası ve travma sebebi olan sertleşmeye kesin çözüm bulunmuştur. Birçok erkek bu durumu yaşayabilir. Buna temel rahatsızlıklar ve çevresel faktörler neden olabilir. Bu problemlerde genellikle fiziksel sorunlar görülür. İlişki esnasında erkeklerin yeterli sertleşmeyi yaşayamama gibi durumlardır.

 

Özellikle günümüzde erkekler yaşamlarında büyük stresler yaşayabilir. Bu stresli hayatta probleme neden oluyor. Sonrasında sertleşme probleminin çevrede yarattığı büyük özgüvensizlik erkekleri tramvaya sürükler. Fakat bazı erkeklerin psikolojik değil ayrıca fiziksel olarak sorunları vardır. Bu sorunlarla beraber kan dolaşımı peniste yeterli dereceye ulaşmıyor. Sertleşmeye kesin çözüm için farklı yöntemler bulunmuştur.

 

Sertleşme Kesin Çözüm Tedavisi

Cinsel ilişki içerisinde erkekte en önemli şey penisin sertleşmesi ve devam etmesidir. Sertleşme sorunu genellikle erkeğin cinsel birliktelik için yeterli sertliği sağlamadığında ortaya çıkar. Ayrıca sertliği devam ettirememe de  göstergedir. Sertleşme sorunu tedavi ile çözülecek bir sorundur. Sertleşme sorunu için tedavi yöntemleri uygulanır. Sertleşme kesin çözüm tedavisi bazı tedavi yöntemleri şunlardır. Ağız yoluyla alınan ilaçlar;  tadalafil, vardenafil, udenafil gibi temastan 1 saat önce kullanılan ilaçlardır.

 

Vakum cihazları ile gerçekleşen tedaviler. Sertleşmeye kesin çözüm, yönteminde penisin içine kanı çeken ve  sertleşmeyi sağlama yoluyla işlev gören tedavi gerçekleşir. Penis içine enjeksiyon sağlanarak gerçekleşen tedaviler de penisin ince iğne ile birlikte damarı genişleten ilaçlar enjekte edilir. Penis dokusunu gevşeterek damarları genişleten uygulamadır. Böylelikle sertleşmeye kesin çözüm tedavisinde kan miktarı artarak  sertleşme gerçekleşir. Penis derisine ilaçlı bant tedavisi yöntemi; penis içine uygulanan hap tedavisi, Penis protez tedavisidir. Sertleşme tedavisinde en etkili ve sorunu kesin çözen uygulama ESWT uygulamasıdır.

Penis Protezi Nedir?

 

Sertleşme problemi olan erkeklerde penis dokusu içine yerleştirilen bir aparattır. Ereksiyon meselesine genellikle kalıcı bir çözüm sağlar. Penis protezi normal ereksiyon sağlayamayan erkeklerde uygulanır. Ayrıca ve diğer tedavi yöntemlerinin etki etmediği hastalarda tercih edilir. Bu yöntemde penis içerisine yerleştirilen silikondan oluşmuş sert penis sağlayan materyaldir. Penis protezlerinin genellikle bükülebilir ve şişirilebilir  modelleri bulunur.

 

Bükülebilir penis protezleri  bakır bir tel gibi bükülerek uygulanır. Bu model de genellikle iki çubuk, penis içinde yer alan iki hazneye yerleştirilir. Şişirilebilir penis protezleri  iki ve  üç parçalıdır. Üçlü penis protezi, çubuğun penis içine uygulanmasıdır. Su haznesi ve pompasının testis içine yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşir. Bu uygulamada protez penis gibi yumuşak ve kıvrılabilir şekildedir. Pompa ile su haznedeki su penis için pompalar. Penis bu yöntemle su ve basınçla dik ve bükülmez duruma gelir.

Penis Kırılması Belirtileri

Penis kırılmasında penis kırılması belirti  olarak  erkeklerde şiddetli ağrı yapar. Peniste oluşan, morarma ileri derecede şişmeler meydana gelir. Erkekler de  idrar yanması ve penis ucundan kan gelmesi gibi durumlar yaşanır.

 

Ayrıca penis kırılması belirti durumdan peniste renk değişiklikleri oluşur. Penis kırılması belirti olarak penis eğriliği görülür. Penis eğriliği yırtılan dokular sonucunda oluşur. Penis kırılması özellikle sertleşme sorununda belirti gösterir.

 

Fiziki muayenelerde genellikle peniste şişlik, morarma, eğrilik tespit edilir. Sonrasında   ilaç tedavisi ile yırtılmış zar onarım işlemi gerçekleşir. Sadece penis kırılması belirti durumunda ağrı şikâyetlerinde ilaç tedavi  uygundur.  Penis ucundan kan gelmesi ve idrar yapamama   durumlarda cerrahi müdahale gerçekleşir.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu