Sponsorlu Bağlantılar

Ereksiyon Sorunu İçin Tedavi Yöntemleri

Ereksiyon Sorunu İçin Tedavi Yöntemleri

Gelişen teknoloji sayesinde sertleşmeye kesin çözüm bulabilmek mümkündür. Penise uygunan düşük yoğunluklu şok sayesinde sertleşme sorunu ortadan kaldırılmış olur. Sertleşme sorunu organik veya psikolojik olarak ortaya çıkabilen cinsel sorunlardır.

Cinsel ilişkide penisin yeteri kadar sertleşmediği ya da sertliğini devam ettirmemesi sonucunda gerçekleştirilmiş olan tedavi yöntemidir. Sertleşmeye kesin çözüm bulabilmek için başvurulan tedavi yöntemleri, hastaya uygun olacak şekilde belirlenir.

Sertleşme Kesin Çözüm Tedavisi

Erkeklerde görülen sertleşme sorunu, çeşitli hastalıklara veya nedenlere bağlı olabiliyor. Bazı durumlarda psikolojik sorunların yaşandığı durumlarda, cinsel ilişkiye olumsuz bir şekilde yansıdığını görebiliriz. Yaşanan sorunlar arasında hayattan zevk alamama durumları, iş hayatında yaşanan olumsuz durumlar, çevresel sorunlar gibi ele alınabilir. Bunlar sağlık probleminin ciddi sorunları arasında yer alıyor.

Sertleşme yetisini kaybetmiş olan erkekler için uygulanan tedaviler, başarılı sonuçların alınmasına yardımcı olmuştur. Özellikle bu durum 30 yaş sonrasındaki erkeklerin yaşamakta zorluk çektiği durumlardır. Bu yaştan sonra sertleşme sorunu görülmeye başlar ve bunun için sertleşmeye kesin çözüm için ESWT veya protez penise ihtiyaç duyulur.

Penis Protezi Nedir?

Halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinen protez penisin, cinsel ilişki sırasında sertleşmenin yaşanmasına yardımcı olur. Sertleşmenin olmadığı durumlarda genelde cinsel ilişki sırasında sorunların yaşanmasına neden olur. Basit tedavilerin uygulanmasından sonra eğer hala tedaviye cevap alınamıyorsa penis protezine başvurulur. Operasyon yaklaşık olarak 45 dakika 1,5 saat arasında yaşanmış olur. İyileşme sürecini göz önünde bulundurunca 2-5 gün istirahat etmesi gerekiyor.

Penis Kırılması Belirtileri

Cinsel ilişki sırasında aşırı baskının uygulanmasıyla birlikte penis kırılması ortaya çıkar. Burada penisin kırıldığını fark etmek için bazı belirtiler oluşmaya başlar. Penis kırılması belirti durumu açığa çıkmasıyla birlikte durum fark edilmiş olur. Özellikle cinsel ilişki sırasında kontrolsüz penetrasyon sırasında pelvik kemiğine çarpmış olur. Penis kırılma riskini azaltmak için mutlaka cinsel ilişki sırasında kontrollü davranmak gerekiyor. Bunun için penisin sertleşmesini beklemek ve bu esnada birleşmenin sağlanması gerekir.

Aksi durumlarda penis kırılması belirti durumu ile karşı karşıya kalınır. Her ereksiyonun olmadığı durumlarda penis kırılması açığa çıktığını söylemek mümkün değildir. Belirtiler arasında yer alan durumlardan bir tanesi genelde cinsel ilişki sırasında penisten ses gelmesidir.

Penisten gelen sesin, kırılmanın oluştuğu anlamına gelmiş olur. Bununla birlikte peniste morarma, şişlik, penisin deri altında biriken kan gibi belirtiler vardır. Penis kırılması belirti durumu açığa çıktığında mutlaka uzman hekimden yardım alınması gerekir.

ESTW Tedavi Yöntemleri

Sertleşme sorununu ortadan kaldırabilmek için bazı tedavi yöntemlerine başvurulur. Bu tedavi yöntemleri arasında ESWT tedavi yöntemi yer alır. ESWT yöntemi sayesinde penisin 5 farklı yerlerine şok dalgası uygulanmış olur. Penise gelen kan akımı hızlandırılır ve ereksiyonun sağlanmasına yardımcı olur. Uygulanan ESWT tedavisi fiyatları genelde değişkenlik gösterir. Bundan dolayı daha detaylı bilgi alabilmek için mutlaka hastanelerle görüşme sağlanması gerekiyor. Görüşme esnasında hastaneden fiyat bilgisi alınır ve doğru karar verilmesine yardımcı olur.

Eswt Tedavisi Fiyatları

Günümüz şartlarında gerçekleştirilen tedavi yöntemleri hakkında kesin bilgi verilmesi uygun değildir. Çünkü tedaviler ve ESWT tedavisi fiyatları da dâhil olmak üzere, sürekli değişkenlik gösterebiliyor. Fiyatlarda görülen değişkenlik, çeşitli nedenlerden kaynaklanabiliyor. Sertleşme sorununu ortadan kaldırmak için başvurulan tedavi yöntemlerinin hastadan hastaya değişkenlik gösterdiği durumları vardır.

Bundan dolayı verilen seans sayısı her hastada aynı olmadığı için fiyat bilgileri de aynı değildir. Daha sağlıklı kararlar için hastanelerle iletişime geçilmesiyle birlikte kesin ve doğru şekilde ESWT tedavisi fiyatları alınabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu