Sponsorlu Bağlantılar

En Çok Görülen Vücut Tipleri

En Çok Görülen Vücut Tipleri

Kum saati ile armut vücut tipi birbirine benzer sanılsa da aslında aralarındaki fark fazladır. Vücut tipleri insanlar için son derece önemlidir. İstediği şeyi giymek ve giydiğinin yakışması için, ideal bir vücut tipine sahip olmak gerekir.

Kum saati vücut ideal olarak görülürken, elma ve armut tipine sahip olanların, daha biçimli görünmesi için, spor yapması önerilir.

Kum Saati Vücut Nedir?

Kum saati vücut bayanların çoğunun imrenerek baktığı bir türdür. Genel de bu şekilde bir görünüme sahip olmak isterler. Adından da anlaşıldığı gibi vücut görüntüsü bir kum saatine benzer. Omuzlar ve basenler orantılı ve ise incedir. Kalça hatları daha in plandadır.  Bu tipe sahip olmak için, basen ve bel çevresini eşit hale getirmek için spor yapmak gerekir.

Ayrıca bazı egzersiz çeşitleri de her gün yapılıp, dengeli beslenilmelidir. Bu şekilde kişinin fazla kiloları dahi olsa, kötü bir görünüm olmaz.  Kum saati vücut tipine sahip kişilere, kıyafetler son derece yakışır.

Armut Tipi Vücut Nasıl Yapılır?

Bir armutun şekli nasıl ise armut vücut tipi görünüme sahip olanların görünümü de aynıdır. Omuz kısmı ve göğüs kısmı dar, bel ve basen kısmı geniştir. Bu da alt beden ile üst beden arasında orantısız bir görünüm olmasına neden olur. Armut vücutlu olan kişiler, suquat yapmayı alışkanlık haline getirmelidir.

Bacak kaslarını çalıştırıp, alt bölgeyi incelten bir harekettir. Vücut daha biçimli durur.  Vücudun tamamının incelemesini sağlamak ile bir bölümünü sağlamak oldukça zordur. Bu yüzden uzun süre egzersiz yapılmalı, yarı da bırakılmamalıdır. Armut vücut tipi kendinde olsun isteyenler bunlara dikkat etmelidir.

Elma Tipi Vücut Yöntemleri

Elma tipi vücut yapısına sahip olanlar, bir bütün olarak daha toplu görünürler. Vücudun her bölgesi eşit genişlik ve orandadır. Omuzlar geniş, göğüsler büyük ve bel bölgesi de kalım görünür.  Bu yapıda ki insanların yapması gereken, biraz daha incelip, kilo vermektir.

Bacaklar vücuda oranla daha ince göründüğü için, bel çalışmak ve kalçayı sıkılaştırmak, oldukça yararlı olacaktır. Aynı zamanda bir beslenme programına uymak, işi kolaylaştırır. Bu yapıya sahip kişilere, plates yapması önerilir.

Bodyshape Nedir?

Bodyshape bir zayıflama aletidir. Günümüzde de oldukça popüler bir hâle gelmiştir. Özelikleri spor salonuna gitme imkânı olmayan kişiler, evlerinde spor yapmak isterler. Bunun için de eve zayıflama aleti alırlar. Bunlardan en çok tercih edilen d body spacedir.  Basınç yöntemi ile çalışır ve Vacutherm TX6 sistemine sahiptir.

Bodyshape üzerinde yürüyüş yapma imkânı sağlar. Ülkemiz de ve Kıbrıs’ da kullanımı yoğundur. Adeta bir terapi yöntemine benzer. Çoğu kişi başarılı bulmuştur. Cihazın detayları ve fiyatının ne kadar olduğu, merak edilen konular arasındadır.

Bodyshape Cihaz Fiyatları

Çoğu insanın hayali, istediği bir vücut tipine kavuşmaktır. Bunun için de her yolu denemekten kaçınmaz.  Baz zamanlar olumlu sonuçlar alınsa da bu çok uzun sürmez.  En çok diyet ve spor yapmak tercih edilir.  Diyet yaparken mutlaka spor da gerektiği için, en kolay yöntem spor aleti kullanmaktır. Yürüyüş bandı formunda olan body space de bunun için ideal bir cihazdır.

Günümüzde teknoloji gelişmiş bir hale geldiği için, bu cihazlar son derece faydalı olur. Cihazın fiyatları bazı detaylara göre, değişiklik gösterir. Vakum tekniği sayesinde daha hızlı zayıflama sağladığı için, normal yürüyüş bantlarına göre, daha pahalıdır. Bodyshape alırken özellikleri ve kalitesi on planda tutulmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu