Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Dolgusu Estetik Yöntemleri

Dudak Dolgusu Estetik Yöntemleri

2022 yılı itibari ile dudak dolgusu fiyatları yeniden güncellenerek belirleniyor. Bu nedenle işlem öncesi fiyatlar hakkında bilgi almak sağlıklı olacaktır. Estetik güzellik ve kaygı anlayışı her geçen gün değişiklik gösteriyor. Bu nedenle son dönemlerde dudak dolgusu estetiği tercih ediliyor. Yüz güzelliğinde önemli bir unsur olan dudaklar, yaşlanma ile birlikte hacim kaybına uğrar.

Bu durum dudakta asimetri problemlerine yol açar. Dolayısıyla dudakları dolgun ve hacimli hale getirmek amacıyla dudak dolgusu estetiği yapılır. Böylece dudaklar yüz hatları ile birebir uyum sağlar. Bu nedenle dudak dolgusu fiyatları dudağın yapısına ve kullanılacak dolgu malzemesine göre değişir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu kadınların en çok tercih ettiği uygulamalardan biridir. Vücuda zararı bulunmayan dermal dolgular sayesinde dudaklar hacimli ve şekilli bir yapıya kavuşur. Dudaklarının ince görüntüsünden şikâyetçi kişilerin popüler uygulaması olan dudak dolgusu dudakta azalan dokuları bir hacim kayıplarını geri getirir. Bu kapsamda; dudak dolgusu fiyatları işlemi gerçekleştirecek uzmanın deneyimi, dolgu malzemesinin kalitesi ve kombine edilen diğer cilt bakımları göz önünde bulundurularak hesaplanır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Profesyonel anlamda uygulanan dudak dolgusu anestezik krem yardımı ile yapılır. İşlem sırasında kullanılan küçük iğneler dolgu malzemesini dudağa enjekte eder. İstenilen hacimli görüntü ve dudak şekli elde edilinceye kadar dudağın alt ve üst kısımlarına dolgu enjekte edilir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Genel anesteziye ve ameliyat kesilerine gerek kalmadan pratik bir şekilde yapılan burun dolgusu oldukça avantajlı bir uygulamadır. Yüzün altın oranını yakalamak ve burundaki deformasyonları ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan burun dolgusunda iyileşme süreci bulunmuyor. Bu nedenle kişiler normal hayatlarına dönüş yapabilirler.

Ameliyatsız bir uygulama olduğu için kesme ya da kırma gibi işlemler yapılmaz. Ayrıca burun dolgusu fiyatları cerrahi işlemlere göre maddi açıdan daha uygundur.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır?

Burun dolgusu burun kemerini ve burun ucu düşüklüğünü ortadan kaldırmak amacıyla uygulanır. Yapılan işlemlerle burundaki hacim kayıpları giderilir. Burun dolgusu en çok ameliyat olmaktan korkan kişilerle birlikte ameliyat geçirmiş fakat istenilen başarılı neticeyi elde edememiş kişilere uygulanır. Bu nedenle burun dolgusu fiyatları kişiden kişiye değişebilir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Yeni yılla birlikte güncellenen burun dolgusu fiyatları klinikler tarafından belirlenir. Bu nedenle birebir görüşmek gerekir.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial alan yüz mimikleri ve ilerleyen yaş neticesinde en çok etkilenen alanlardan biridir. Bu alan burun ve ağız kenarı olarak ifade edilir. Zamanla burada oluşan ince çizgiler derinleşerek yüze yaşlı, yorgun ve mutsuz bir görüntü verir. Bu kapsamda; Nazolabial dolgu geçici olmakla birlikte kullanılan alandaki derin çizgileri yok eder. İçeriğinde hyalüronik asit kullanılan Nazolabial dolgu hacim kayıplarını giderir. Bu sayede yüz daha genç ve dinamik görünür.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Küçük iğneler yardımıyla uygulanan nazolabial dolgu için kişiye özel içerikler hazırlanır. İşlem başlamadan önce Nazolabial alan anestezik krem yardımı ile uyuşturulur. Daha sonra hazırlanan maddeler buraya transfer edilir. Yaklaşık 15-20 dakika içerisinde işlem tamamlanır. Yüzün doğal görünümünü kaybetmemesi için kullanılacak dolgu maddesinin miktarı önceden belirlenmelidir. İstenilen altın oran yakalanınca işlem tamamlanmalıdır.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Nazolabial alanda yaşlanma ve yanlış uyku pozisyonları nedeniyle derin çizgiler oluşur. Bu nedenle mutlu ve sağlıklı bir yumruk ifadesi için Nazolabial dolgu tercih edilir.

Kullanılacak dolgu maddesinin miktarı ve kalitesi, tercih edilen klinik ve işlemi gerçekleştirecek uzmanın deneyimi Nazolabial dolgu fiyatları üzerinde belirleyici olur.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu